Trwa ładowanie...
kości
23-04-2010 13:48

Jeffery Deaver powraca

Jeffery Deaver powracaŹródło: Inne
d4a6x5f
d4a6x5f

* Jeffery Deaver powraca z szesnastoma historiami w stylu O. Henry'ego i Edgara Allana Poe .*

Jego bohaterowie tworzą barwną paletę postaci, począwszy od niepozornego, podróżującego pociągiem mężczyzny z Westchester do genialnego policjanta z wiktoriańskiej Anglii. Opowiadanie Zepsuta do Szpiku Kości - opowieść o przerażonej matce, czekającej na żądną jej śmierci córkę, doskonale łączy narastające napięcie i zaskakujące zakończenie. Miłośnicy Sherlocka Holmesa z przyjemnością przeczytają Westfalski Pierścień – pastisz historii o słynnym detektywie, w którym Holmes zmierzy się z przebiegłym złodziejem klejnotów.

W Spiralach grozy powracają także ulubieni bohaterowie z powieści Deavera , słynny sparaliżowany kryminalistyk Lincoln Rhyme wraz ze swoją partnerką Amelią Sachs.

Misternie utkanymi, elektryzującymi opowieściami zebranymi w Spiralach grozy Jeffery Deaver udowadnia, że wciąż jest w szczytowej formie.

d4a6x5f

Jeffery Deaver - wielokrotnie nagradzany autor ponad dwudziestu thrillerów psychologicznych. Specjalizuje się także w krótkich formach literackich, trzykrotnie zdobywał nagrodę Ellery Queen Reader's dla najlepszego opowiadania. Otrzymał również nagrodę Short Story Dagger przyznawaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej ( Crime Writers Association ). Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Limes” i „Wall Street Journal”. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich, jego powieści były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, dwie z nich zostały zekranizowane. Światową sławę przyniósł mu Kolekcjoner kości .

d4a6x5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6x5f