Trwa ładowanie...
fotografia
23-04-2010 13:34

Jan Twardowski na fotografiach

Jan Twardowski na fotografiachŹródło: Inne
d46avwm
d46avwm

Kilkadziesiąt zdjęć autorstwa fotografa Czesława Czaplińskiego, poświęconych osobie ks. Jana Twardowskiego , będzie można oglądać od 31 lipca na ogrodzeniu warszawskich Łazienek Królewskich.

Wystawa „Można odejść na zawsze, by stale być blisko” potrwa do 15 września.

Czapliński był bliskim znajomym zmarłego w styczniu 2006 r. księdza-poety. Jest autorem kilku książek i wystaw jemu poświęconych, m.in. publikacji Wszechświat ks. Jana Twardowskiego i Zdjęcia prawdziwe, bo już niepodobne.

Księdza Jana Twardowskiego Czapliński poznał w Nowym Jorku w 1985 roku.
– Od tego czasu odwiedzałem go w jego domu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, nieopodal klasztoru ss. Wizytek, do którego jako pierwszemu w jego 350-letniej historii, udało mi się wejść z aparatem w ręku – wspomina fotograf.

d46avwm

Fotografie pokazane na warszawskiej ekspozycji przedstawiają księdza w jego prywatnym otoczeniu – w ogrodzie, nad książką, w czasie modlitwy.

W każdą sobotę wystawie towarzyszyć będą występy aktorów scen warszawskich recytujących wiersze ks. Twardowskiego . Zostanie także uruchomiona skrzynka pocztowa, do której zwiedzający będą mogli wrzucić kartki ze swoimi przemyśleniami na temat osoby i twórczości ks. Twardowskiego .

Fragmenty tych listów, jego wiersze a także dokumentacja fotograficzna ekspozycji złożą się na specjalny album, który zostanie wydany po wystawie.

d46avwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46avwm