Trwa ładowanie...
radio
23-04-2010 13:25

Jak Żmijewski poradzi sobie z Wiśniewskim?

Jak Żmijewski poradzi sobie z Wiśniewskim?Źródło: Inne
d9391d6
d9391d6

W najbliższym czasie dwa wydawnictwa – Czarne oraz Prószyński i S-ka, zapraszają Czytelników do słuchania radia, gdzie będą czytane ich dwie najświeższe powieści. Obie powieści można słuchać już od poniedziałku, 13 września.

W pierwszym przypadku mowa o opowieści o Bohumile Hrabalu autorstwa Aleksandra Kaczorowskiego pt.: Gra w życie. Fragmenty książki będzie można usłyszeć w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka. Będą one nadawane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.40 w Programie II Polskiego Radia. Powieść będzie emitowana przez najbliższe trzy tygodnie.

Drugą powieścią, która będzie gościć na falach radiowych, jest powieść Janusza L. Wiśniewskiego pt.: Los powtórzony, która ukazała się pod patronatem Wirtualnej Polski. Tym razem głosu użyczy Artur Żmijewski Artur Żmijewski (zdj. Ławeczka), aktor znany z serialu Na dobre i na złe. Z dziejami Marcina będziemy mogli się zaznajamiać również codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.35 od 13 września do 2 października w audycji Cztery Pory Roku.

d9391d6

Gra w życie. Opowieść o Bohumilu Hrabalu to znakomicie napisana, niemal detektywistyczna biografia jednego z największych czeskich pisarzy współczesnych. Punktem wyjścia jest tajemniczy upadek pisarza z piątego piętra praskiego szpitala na Bulovce - co naprawdę się tam wydarzyło? Pasjonująca książka Aleksandra Kaczorowskiego podsuwa rozwiązanie zarówno tej, jak i wielu innych zagadek.

W Losie powtórzonym Janusza L. Wiśniewskiego, ukazując galerię losów współczesnych Polaków, stara się przedstawić i uzasadnić ich postawy wobec spraw najważniejszych: miłości, rodziny, cierpienia, nadziei, wierności, pożądania, uczciwości, przyjaźni, honoru i śmierci.

d9391d6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9391d6