Trwa ładowanie...
polacy
23-04-2010 13:28

Jak czytają Polacy

Jak czytają PolacyŹródło: Inne
d2ghv2b
d2ghv2b

Polak czyta dwie książki miesięcznie.

Połowa Polaków czyta w ciągu miesiąca jakąkolwiek książkę. Średnio czytamy dwie książki miesięcznie.

Kobiety czytają niemal dwa razy więcej niż mężczyźni: 2,7 książki miesięcznie, gdy mężczyźni – 1,5. Częściej po książki sięgają ludzie młodzi i lepiej wykształceni. Więcej czytają również ci, którzy korzystają z Internetu i innych multimedialnych rozrywek.

A co czytamy? Wśród młodych czytelników największą popularnością cieszy się fantastyka. Osoby w średnim wieku wybiera literaturę obcą, najstarsi – literaturę polską. Dużą popularnością cieszą się poradniki i podręczniki, literatura faktu i popularnonaukowa.

Książki znajdują się w 90 proc. polskich domów. Najczęściej jednak książki, które czytamy, są wypożyczone: z bibliotek i od znajomych. Co szósty sięga po książkę ze swojego księgozbioru. Często jednak Polacy specjalnie kupują książkę, gdy chcą ją przeczytać. Jeżeli nie bylibyśmy ograniczeni w zakupach książek, wówczas sprzedaż książek byłaby większa o 80 proc.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj