Trwa ładowanie...

Jackie Chan wyznał grzechy młodości. Sukces prawie zniszczył mu życie

Rano rozbijał porsche, wieczorem mercedesa. Cały dzień był "na gazie". Tak wyglądały początki gwiazdora, który po latach dokonał publicznej spowiedzi i opowiedział o największej pomyłce swojego życia.

Jackie Chan wyznał grzechy młodości. Sukces prawie zniszczył mu życieŹródło: Materiały prasowe
d3ddr9q
d3ddr9q

Jackie Chan to symbol azjatyckiego kina, który od kilkudziesięciu lat odnosi międzynarodowe sukcesy. Zanim stał się sławny, był kaskaderem w filmach z Bruce'em Lee, ale nigdy nie chciał naśladować wielkiego poprzednika. Udało mu się wypracować własny styl, którym zachwycił zachodnich widzów w komediowych filmach akcji. Jego życie poza planem nie przypominało jednak radosnego widowiska.

- Cały dzień piłem i jeździłem samochodem. Rano rozbijałem porsche, wieczorem mercedesa. Każdego dnia byłem w tym otumanionym stanie – wyznał Jackie Chan w najnowszej książce "Never Grow Up", która trzy lata po chińskiej premierze w końcu została przetłumaczona na język angielski.

Getty Images
Źródło: Getty Images

To nie pierwsza autobiografia Chana, jednak dopiero teraz gwiazdor opowiedział bez ogródek o swoich największych życiowych porażkach.

d3ddr9q

- Byłem niesamowicie zaskoczony, jak szczera jest ta książka. Choć ma ona współautora, czułem, że Jackie Chan przemawia w niej z głębi serca i ujawnia nawet najmniej chwalebne momenty ze swojej przeszłości – mówił tłumacz Jeremy Tiang w rozmowie z "Variety". – Chan jest z pewnością skomplikowaną osobą i ta książka pozwoli fanom poznać cechy jego osobowości, o których wcześniej nie mieli pojęcia.

Chan faktycznie nie owija w bawełnę i nie wybiela swojego wizerunku, pisząc wprost, że gdy zaczął odnosić pierwsze sukcesy, był pozbawiony pewności siebie i bał się opinii innych ludzi. Miał wrażenie, że patrzą na niego z góry, a on sam zachowywał się bardzo dziecinnie.

Policyjna opowieść / Jackie Chan mat. prasowe
Policyjna opowieść / Jackie Chan Źródło: mat. prasowe, fot: POLMEDIA OFFICIAL

- Byłem niewykształconym typkiem z 10 mln na koncie – wspomina Chan. – Chciałem kupić wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłem.

d3ddr9q

Za przykład swojej rozrzutności i niedojrzałości podał sytuację, gdy wybrał się do sklepu z zegarkami i zapytał o najdroższy model wysadzany kamieniami. Od razu kupił siedem sztuk – po jednej na każdy dzień tygodnia, wydając lekką ręką 500 tys. dol. hongkońskich (dziś ok. 241 tys. zł).

Chan otworzył się także w temacie "największej pomyłki swojego życia", czyli romansu i spłodzenia nieślubnego dziecka. Aktor poślubił tajwańską aktorkę Joan Lin w 1982 r., z którą ma 36-letniego syna. W tym samym roku żona zakończyła swoją karierę, podczas gdy Chan latał po świecie i realizował nowe projekty.

Przez lata uchodzili za zgodne małżeństwo, aż do 1999 r. Wówczas media doniosły o romansie Jackiego Chana z Elaine Ng Yi Lei, aktorką i Miss Azji 1990, która urodziła mu dziecko.

d3ddr9q

- Chciałem zadzwonić do Joan, ale nie wiedziałem, co powiedzieć. Nie potrafiłbym tego wytłumaczyć. To nie był błąd, który dałoby się naprawić zwykłym "przepraszam" – wspomina Chan w najnowszej książce.

Gwiazdor liczył się z tym, że żona zażąda rozwodu, tymczasem w słuchawce telefonu usłyszał słowa, których się zupełnie nie spodziewał.

- Nie musisz się tłumaczyć. Nie chcę, żebyś ją zranił i nie chcę, by ona zraniła nas – powiedziała Joan przez telefon. – Jeżeli potrzebujesz, bym ja albo nasz syn stanął u twego boku, zrobimy to. Wiem, że musisz się teraz czuć okropnie. Nie przejmuj się mną. Po prostu zajmij się tym.

Słowa żony kompletnie zbiły go z tropu. Ale dzięki temu oprzytomniał i stojąc przed lustrem mówił sam do siebie: "Jesteś prawdziwym draniem".

d3ddr9q

Kilka dni po tej rozmowie Jackie spotkał się z żoną i synem, z którymi przeprowadził niezwykłą rozmowę. Chan wspomina, że był to właściwie monolog w jego wykonaniu i jedyny moment, gdy temat zdrady został poruszony w ich gronie. "Nigdy więcej do tego nie wracaliśmy".

Innym tematem, którego Chan nie chce już poruszać, jest jego nieślubna córka, Etta Ng (na zdjęciu powyżej w krótkich włosach). 19-latka zawsze powtarzała, że nie czuje się związana z biologicznym ojcem, który nie uczestniczył w jej wychowaniu. Ostatnio zrobiło się o niej głośno, gdy poinformowała na Instagramie o swoim ślubie z 31-letnią Andi Autumn. Wcześniej skarżyła się na brak akceptacji ze strony najbliższych i twierdziła, że jest na skraju bezdomności.

d3ddr9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ddr9q