W ostatni weekend czerwca 2008r., Biłgorajskie Stowarzyszenie Kulturalne im. Isaaca Bashevisa Singera zapraszało na IV Dni Singera.
Warto przypomnieć, że w 2002 r. z inicjatywy biłgorajskich intelektualistów zrodził się pomysł upowszechniania wiedzy na temat Isaaca Bashevisa Singera , laureata literackiej Nagrody Nobla z 1978 r., z uwagi na jego związki z Biłgorajem. Trzynastoletni I.B. Singer w 1917 r. zamieszkał w domu swojego dziadka w Biłgoraju. Spędził w tym mieście kilka lat. Miało to wpływ na tematykę jego twórczości, dzięki której Biłgoraj, Krzeszów, Goraj i inne miejscowości regionu zostały rozsławione na całym świecie.
Cykl imprez poświęconych pamięci noblisty od kilku lat realizowany jest w Biłgoraju w ramach nawiązywania do tradycji wielokulturowego miasta i regionu.
Obchody rozpoczęły się w piątek, 27 czerwca „Wieczorem Szabasowym” w restauracji Sitarska, z udziałem rabina, ambasadora Izraela i przedstawiciela Ambasady USA. Ważnym punktem programu będzie poznawanie tradycji szabasowych i ich związków z tradycjami chrześcijańskimi. Restauracja przygotuje bogate menu tradycyjnych potraw szabasowych. Osoby zainteresowane udziałem w uczcie szabasowej, będą mogły w Sitarskiej zarezerwować miejsca za odpłatnością, w terminie do 25 czerwca. W trakcie Szabasu przewiduje się naukę pieśni szabasowych i występ Klezmerów.
28 czerwca w auli Kolegium UMCS w Biłgoraju rozpoczęły się warsztaty popularno-naukowe, oparte na Księdze Mądrości Syracha. W dyskusji udział wzięli Ernest Bryll, ks. Jarosław Biryłko, proboszcz prawosławnej Parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, jezuita, o. Stanisław Opiela, profesor Paweł Śpiewak z Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog, historyk idei, publicysta, prezes zarządu Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. I.B. Singera .