Trwa ładowanie...

Istnieją historie zbyt niebezpieczne, by je opowiadać. Premiera książki "Ostatni Namsara"

"Ostatni namsara” to "Gra o tron” w wersji dla młodzieży. Wciągająca i realistyczna fabuła, pełna przygód i nagłych zwrotów akcji, którymi czytelnik będzie zaskoczony.

Istnieją historie zbyt niebezpieczne, by je opowiadać. Premiera książki "Ostatni Namsara"Źródło: Materiały prasowe
d1gdlmm
d1gdlmm

Zakazana miłość, królestwo targane wojną i tajemnica, która zmieni wszystko. Asha nigdy nie wróciła z łowów bez zdobycznego smoka i nie zamierzała tego zmieniać. W końcu była iskari i miała zadanie do wykonania. Stare historie działały na smoki tak jak klejnoty na ludzi. Żaden smok nie potrafił się im oprzeć, więc Asha opowiedziała historię. Jednak opowieści nie tylko je zwabiały. Zwiększały też ich moc.

Na początku był Namsara – zrodzony z nieba i ducha – który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari – zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć.

Oto legendy, na których wychowała się Asha, córka króla Firgaardu. Opowiadano je szeptem, a ona słuchała z zapartym tchem, zafascynowana zakazanymi bohaterami z przeszłości. Jednak dopiero kiedy sama stała się najbardziej zaciekłym, budzącym postrach pogromcą smoków, przyjęła rolę następnej iskari – samotny los, który sprawił, że Asha czuła się jak broń w cudzych rękach, a nie dziewczyna.

Asha walczy ze smokami i przynosi ich głowy królowi, lecz żadne trofeum nie jest w stanie jej uwolnić od więzów obowiązku: ślubu z okrutnym komendantem, człowiekiem, który zna prawdę o jej naturze. Gdy Asha dostaje szansę uwolnienia się w zamian za zabicie najpotężniejszego smoka w Firgaardzie, odkrywa, że stare opowieści mają w sobie więcej prawdy, niż mogła się spodziewać. Z pomocą przyjaciela – niewolnika służącego jej narzeczonemu – Asha musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć serce na miłość, światło i prawdę, którą przed nią zawsze ukrywano.

d1gdlmm

Styl autorki utrzymuje stałe zainteresowanie czytelnika, a historie składające się na mitologię świata przedstawionego są bardzo ekscytujące, opowiedziane pięknym językiem, bardzo umiejętnie stylizowanym. Książka Kristen Ciccarelli ma ważne przesłanie – opowiada o przyjaźni, lojalności, heroizmie i poświęceniu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kristen Ciccarelli pochodzi z półwyspu Niagara w Ontario, gdzie jej dziadek prowadził winnicę. Wychowywana w bardzo dużej słoweńskiej rodzinie Kristen w dzieciństwie bawiła się z kuzynami, biegając po lesie, budując forty w stodole, zafascynowana książkami, smokami i bohaterkami posługującymi się niesamowitą bronią. Obecnie Kristen mieszka w Kitchener w Ontario z mężem kowalem i psem o imieniu Yonder. Napisała "Ostatniego namsarę” dla dziewczyny, którą kiedyś była (i nadal czasem bywa). Odwiedź jej stronę internetową.

d1gdlmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gdlmm