Trwa ładowanie...

Internet zabije podręczniki szkolne

Internet zabije podręczniki szkolneŹródło: Thinkstock
d1gu9b4
d1gu9b4

Ponad 25 proc. brytyjskich nauczycieli sądzi, że internet sprawi, że tradycyjne, drukowane podręczniki szkolne wyjdą z użycia, ponieważ coraz więcej materiałów pomocnych w nauczaniu będzie dostępnych online.

Większość spośród blisko 600 nauczycieli szkół podstawowych i średnich w Anglii, ankietowanych przez Fundację e-Learning dla publikacji Times Educational Suplement, przekonanych jest, że technologie informatyczne (IT) będą ważniejsze od tradycyjnych metod nauczania.

Ponad dwie trzecie ankietowanych uważa, iż technologie IT takie jak np. interaktywne tablice i komputery, są dla nich niezbędnym instrumentem nauczania w szkole. Jedna piąta jest przekonana, że posiadanie komputera w domu z dostępem do internetu jest potrzebne, by uczeń mógł odrobić zadanie domowe.

61,2 proc. jest zdania, iż posiadanie domowego komputera jest pożądane z punktu widzenia nauki dziecka, zaś 55 proc. postrzega brak komputera w domu jako okoliczność na niekorzyść ucznia.

Fundacja e-Learning, propagująca technologie informatyczne w nauczaniu szkolnym, ocenia, że w Anglii dwa miliony dzieci nie ma w domu komputera. Mieszkają one głównie na wsi i w gospodarstwach domowych o niskich dochodach.

d1gu9b4

Posiadanie dostępu do komputera od wczesnych lat jest w Wielkiej Brytanii uważane za ważny element umożliwiający życiowy start. Poprzedni rząd Partii Pracy przyjął strategię upowszechnienia superszybkich łączy internetowych wprowadzając niewielki podatek od naziemnej linii telefonicznej.

- Czy internet zabije szkolne podręczniki? Ale co się stanie, gdy wysiądą baterie? - napisał
internauta w komentarzu do tej wiadomości.

d1gu9b4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gu9b4