Trwa ładowanie...
pkp intercity
+1
07-08-2012 12:23

Intercity WABi literaturą

Pasażerowie, którzy 8, 9 i 10 sierpnia wyruszą z Warszawy jednym z sześciu ekspresów nie muszą pakować książek do walizki. Dobrą literaturę, m.in. Janusza L. Wiśniewskiego i Wojciecha Kuczoka, znajdą w przedziałach

Share
Intercity WABi literaturąŹródło: "__wlasne
d37p89l

Akcja pod hasłem „Intercity WABi literaturą” to efekt współpracy PKP Intercity z wydawnictwem W.A.B., które przekazało dla pasażerów pociągów ekspresowych i Express InterCity, kilka tysięcy książek popularnych serii wydawniczych.

Pomiędzy 8 a 10 sierpnia pasażerowie wybranych pociągów Ex i EIC znajdą w przedziałach egzemplarze najciekawszych książek z oferty wydawnictwa W.A.B. Do każdego przedziału pociągów Express Jantar (na Warszawa - Hel) i Tatry (Warszawa - Zakopane)
oraz Express Intercity Chrobry (Warszawa - Poznań - Szczecin), Sawa, Krakus (oba w relacji Warszawa - Kraków)
oraz Górnik (Warszawa – Katowice - Wrocław i) trafi po kilka egzemplarzy książek. Pasażerowie będą mogli umilić sobie podróż lekturą, zabrać literacki upominek ze sobą,a może np. w drodze powrotnej z urlopu, zostawić go dla innych czytelników. Książki będą dostępne do wyczerpania puli przeznaczonej do każdego z pociągów.

Wśród kilkunastu tytułów, jakie pojawią się w pociągach, znalazły się m.in. „ Między wierszami” - listy Małgorzaty Domagalik i Janusza Leona Wiśniewskiego , „ Opowieści przebrane” – opowiadania Wojciecha Kuczoka czy „ Guantanamo pięć lat z mojego życia ” – wspomnienia Murata Kurnaza , osadzonego w więzieniu pod zarzutem terroryzmu. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy kryminałów („ GraczeKariny Obary ), horroru („ Złoty wilkBartłomieja Rychtera)
czy romansu („ Ostrożnie, pożądanieEileen Chang ). „ Bracia Hardy. Śmiertelne niebezpieczeństwoFranklina W. Dixona to z kolei propozycja dla nastolatków.

d37p89l

PKP Intercity inicjuje i wspiera projekty związane z kulturą. Jest patronem festiwali i wystaw. Współpracuje z renomowanymi instytucjami, takimi jak obchodzące jubileusz 150-lecia Muzeum Narodowe w Warszawie. Przewoźnik realizuje własne projekty wydawnicze, związane m.in. z edukacją najmłodszych pasażerów i zachęca do czytania, bo podróż pociągiem to doskonała okazja, by sięgnąć po ciekawą książkę.

d37p89l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37p89l
d37p89l