Trwa ładowanie...
książka
23-04-2010 13:27

Instytut Książki i Czytelnictwa ma 50 lat

Instytut Książki i Czytelnictwa ma 50 latŹródło: Inne
d2ghv2b
d2ghv2b

Instytut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej istnieje już od 50 lat.

Instytut prowadzi badania w zakresie bibliotekoznawstwa, metodyki i techniki pracy bibliotekarskiej, czytelnictwa, księgarstwa, polityki wydawniczej, kształcenia bibliotekarzy, historii książki i bibliotek, upowszechnia wyniki badań, a także prowadzi poradnictwo w zakresie powyższej problematyki.

4 kwietnia odbędzie się spotkanie poświęcone tej placówce.

Podczas obchodów jubileuszowych o pracach badawczych Zakładu Historii Czytelnictwa opowie dr Janusz Kostecki, Zakładu Bibliotekoznawstwa – dr Jerzy Maj, a Zakładu Badań Czytelnictwa – dr Katarzyna Wolff.

W trakcie spotkania referaty wygłoszą: prof. dr hab. Ewa Paczoska - „Tajemnica lektury. Czego literaturoznawca może dowiedzieć się od badacza czytelnictwa”; mgr Andrzej Tyws - „Instytut Książki i Czytelnictwa wobec oczekiwań i potrzeb bibliotek publicznych”; prof. dr hab. Stanisław Siekierski - „Książka i literatura w kulturze współczesnej w badaniach Instytutu Książki i Czytelnictwa”.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj