Trwa ładowanie...

Ile można zarobić typując literackiego Nobla?

Tegorocznych noblistów poznamy już w przyszłym tygodniu. Kto zwycięży? Bukmacherzy STS – największej firmy bukmacherskiej w Polsce – typują, że literacką Nagrodę Nobla otrzyma Haruki Murakami. A może zwycięży Polak?

Ile można zarobić typując literackiego Nobla?Źródło: Wikimedia Commons/Frankie Fouganthin
d3hveul
d3hveul

Emocje oczekiwania na werdykt tym większe, że na typowaniu laureata można nieźle zarobić. Za każde postawione 100 zł na japońskiego pisarza można wygrać 242 złotych ( kurs 2,75). Na drugim miejscu typowany jest Kenijczyk Ngugi Wa Thiongo (kurs 5,00), autor m.in. ”Chmur i łez” oraz ”Ziarna pszenicznego”.

W zestawieniu bukmacherów STS znaleźli się również Dan Brown (kurs 100,00), Stephen King (kurs 150,00) oraz John Grisham (kurs 200,00). Najmniejsze szanse ma za to J.K. Rowling (z kursem – 500.00). Oznacza to, że każdy kto trafnie postawi 100 złotych na autorkę ”Harry’ego Pottera” może zdobyć aż 39 600 złotych.

A Polacy, wspaniały Adam Zagajewski? Gracz, który postawi 100 zł na Adama Zagajewskiego – w przypadku jego wygranej – otrzyma 2 772 złotych (kurs 35,00). Jeśli jednak trafnie wskazana zostanie Olga Tokarczuk, to za każde 100 złotych wygrana wynosi 3 960 złotych (kurs 50,00).

d3hveul

Ostatni tom wierszy Adama Zagajewskiego ukazał się w ubiegłym roku. To poezja na dzisiejsze czasy. Wyboru wierszy dokonał sam autor. Znalazł się tam i ten:

”Uchodźcy”
To może być Bośnia, dzisiaj,
Polska we wrześniu 39, Francja –
osiem miesięcy później, Turyngia w 45,
Somalia lub Afganistan, Egipt.
[…]
Powłócząc nogami,
idą powoli, bardzo powoli
do kraju nigdzie,
do miasta nikt
nad rzeką nigdy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

_Adam Zagajewski, ”Lotnisko w Amsterdamie"/ "Airport in Amsterdam”, wydanie dwujęzyczne - tłumaczenie: Claire Cavanagh, wydawnictwo a5. _

Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze

d3hveul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hveul