Trwa ładowanie...

III edycja wykładów „Projektowanie książek”

III edycja wykładów „Projektowanie książek”Źródło: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
d3qyipp
d3qyipp

Instytut Książki, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na kolejną edycję międzynarodowych wykładów „Projektowanie książek” i otwarcie wystawy „Najpiękniejsze książki Szwajcarii 2007”.

Kolejna, trzecia już edycja wykładów poświęconych sztuce projektowania książek rozpocznie się 25 października o godz.12:00, w Warszawie przy ulicy Pańskiej 3, w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Swoimi doświadczeniami podzielą się wybitni projektanci szwajcarscy: Jost Hochuli, Dimitri Bruni i Manuel Krebs (NORM) oraz Ludovic Balland. Polskie dokonania w dziedzinie projektowania książek przedstawią Grażka Lange i Michał Warda.

Po wykładach organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystawy z ostatniej edycji konkursu „Najpiękniejsze książki Szwajcarii”. Jest to jeden z najciekawszych konkursów tego typu na świecie, zainicjowany 65 lat temu przez Jana Tschicholda. Międzynarodowe jury ocenia zgłoszone do konkursu książki biorąc pod uwagę takie kryteria jak: forma graficzna i układ typograficzny, jakość składu i druku, wykonania oprawy i dobór papieru.

„Najpiękniejsze książki Szwajcarii 2007” to zestaw 27 publikacji, wybranych spośród ponad 400 nadesłanych książek. Przy ich wyborze jury największą uwagę zwracało na innowacyjność i oryginalność koncepcji graficznej.

Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie do 3 listopada 2008 r. Wstęp na wykłady i wystawę jest wolny. Rezerwacja uczestnictwa w wykładach: 022 656 63 86 lub warszawa@instytutksiazki.pl

Projekt został dofinansowany przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

d3qyipp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qyipp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj