Trwa ładowanie...
wojna
23-04-2010 13:27

II wojna światowa w książkach

II wojna światowa w książkachŹródło: Inne
d1xmz1f
d1xmz1f

Z okazji 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej, Dom Wydawniczy Bellona przygotował publikacje: Mroczne sekrety II wojny światowej autorstwa Jamesa Haywarda, Polski oficer Alana Fursta, II wojna światowa 1939-1945 Piotra Matusaka, Edwarda Pawłowskiego oraz Tadeusza Rawskiego i Berlin 1945 Zbigniewa Stąpora.

Mroczne sekrety II wojny światowej powstała w oparciu o dokumenty niemieckie i alianckie, a co szczególnie może zainteresować, to fakt, że część z nich to ostatnio odtajnione przez służby specjalne Wielkiej Brytanii. James Hayward chce w swej pracy obalić mity i legendy oraz ukazać zaskakujące fakty, jak na przykład dokumenty, z których wynika, że Hitler przy podejmowaniu decyzji kierował się poradami okultystów i astrologów lub że Göring wysłał myśliwce, by zestrzelić samolot, którym podróżował Glenn Miller.

Polski oficer Alana Fursta jest powieścią, która przez krytykę uznana została za jedno z najlepszych wystąpień literackich 1995 roku. Za temat autor wybrał wywóz złota z rezerw Narodowego Banku Polskiego w 1939 roku.

d1xmz1f

II wojna światowa 1939-1945 to monumentalna publikacja odtwarzająca przebieg działań militarnych prowadzonych na wszystkich frontach II wojny światowej, a jednocześnie przybliża tło polityczne tamtych wydarzeń. Zawiera najnowszą, dostępną w momencie oddawania książki do druku wiedzę. Piotr Matusak, Edward Pawłowski oraz Tadeusz Rawski nie kopiują wcześniejszych dokonań historyków. Ściśle trzymając się faktów, prezentują własne, oryginalne spojrzenie na II wojnę światową.

Berlin 1954 ukazuje operację stanowiącą część składową ostatniej ofensywy aliantów, która odegrała bardzo ważną rolę. Zbigniew Stąpor starał się pokazać skalę starć: 3,5 miliona żołnierzy, 50 tysięcy dział i moździerzy, 8 tysięcy czołgów i dział, 9 tysięcy samolotów.

d1xmz1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xmz1f