Trwa ładowanie...

II Warszawskie Targi Książki odwiedziło 35 tys. gości

Share
II Warszawskie Targi Książki odwiedziło 35 tys. gościŹródło: Thinkstock
d1k9d0a

35 tys. zwiedzających odwiedziło zakończone w niedzielę II Warszawskie Targi Książki - informuje Murator Expo, organizator imprezy. II Warszawskie Targi Książki odwiedziło 35 683 osoby licząc zarówno tych, którzy wykupili bilet wstępu, jak i akredytowanych na targach bibliotekarzy oraz wycieczki szkolne. Dane te zostaną zweryfikowane przez Polską Izbę Przemysłu Targowego i współpracującą z Izbą firmę audytorską Centrex.

Okazuje się, że rację mieli zarówno ci, którzy oceniali, że w tym Warszawskie Targi Książki odwiedziło więcej osób niż rok temu, kiedy gości było 27, 5 tys., jak i ci, którzy podkreślali, że zwiedzających było mniej, niż zazwyczaj bywało na majowych targach książki w warszawskim PKiN. W 2005 roku 50. Międzynarodowe Targi Książki odwiedziło 42 tys. zwiedzających, w 2006 - 43,5 tys., w 2007 - 45 tys. podobnie jak w 2008. Rekord padł w 2009 roku na 54 Międzynarodowych Targach Książki, które odwiedziło 51,5 tys. gości.

W zeszłym roku w maju, w PKiN w odstępie tygodnia odbyły się dwie książkowe imprezy targowe. I Warszawskie Targi Książki przyciągnęły 27 856 osób, a 55 Międzynarodowe Targi Książki - 36,5 tys. W tym roku Ars Polona, organizator Międzynarodowych Targów Książki zdecydował się na zawieszenie imprezy "kierując się troską o dotychczasowych partnerów biznesowych, chcąc oszczędzić im konieczności ponoszenia podwójnych kosztów związanych z uczestnictwem w obu projektach" - jak napisał w komunikacie Grzegorz Guzowski, prezes Ars Polony.

d1k9d0a

W targach, które odbywały się od czwartku do niedzieli w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki uczestniczyło 569 wystawców z 14 krajów. Swego rodzaju kontynuacją II Warszawskich Targów Książki będzie Warszawski Kiermasz Książki na Rynku Mariensztackim, który odbywać się będzie w przyszły weekend (21 i 22 maja). Organizatorami Kiermaszu są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Stołeczna Estrada we współpracy ze spółką Warszawskie Targi Książki.

d1k9d0a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k9d0a
d1k9d0a