Trwa ładowanie...

Igor T. Miecik odszedł w wieku 47 lat. Przypominamy jego reportaże

Odszedł Igor T. Miecik. Dziennikarz, który współpracował z Wirtualną Polską. Przypominamy jego reportaże z Rosji, które zrealizował przed mundialem.

Share
Igor T. Miecik odszedł w wieku 47 lat. Przypominamy jego reportażeŹródło: Agencja Gazeta
dq3t9qf

Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia zawodowe dziennikarz zrealizował dla Wirtualnej Polski reportaże z Rosji przed mundialem.

Odbył 19-godzinną podróż pociągiem z Moskwy do Wołgogradu. Tę trasę pokonało później tysiące polskich kibiców. Posiadanie biletu na mecz gwarantowało darmowe miejsce w pociągu. Igor T. Miecik sprawdzał, co czekać może pasażerów podczas wyprawy. Rozmawiał z pasażerami i obsługą pociągu. Poznał ich plany i sekrety. Robił zakupy na peronie i kosztował dań w wagonie restauracyjnym.

Zrealizował też reportaż z Wołgogradu. Sprawdzał, jak Rosja przygotowywała się na mistrzostwa świata w piłce nożnej.

- Była to orzeźwiająca odmiana od samotnego trudu reportażysty prasowego - skomentował Miecik swoją współpracę z Wirtualną Polską.

dq3t9qf

Igor T. Miecik pisał o tematach społecznych i historycznych, ale najbardziej fascynowała go Rosja. Wydał dwie książki o tym kraju : "14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji" oraz "Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR". W 2015 ukazał się "Sezon na słoneczniki", w którym Miecik opisał współczesną Ukrainę.

Igor T. Miecik zmarł w wieku 47 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dq3t9qf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq3t9qf
dq3t9qf