Trwa ładowanie...

Hollywood w Iraku

Hollywood w IrakuŹródło: Inne
d43ef4w
d43ef4w

Powieść pułkownika Matthew Bogdanosa _Thieves of Baghdad_ o kradzieży dzieł sztuki podczas wojny w Iraku zostanie przeniesiona na duży ekran.

Prawa do adaptacji książki nabyły Valhalla Motion Pictures oraz Legendary Pictures. Film powstanie dla studia Warner Bros. Gale Anne Hurd zajmie się produkcją.

Książka Bogdanosa jest relacją ze śledztwa, jakim pułkownik kierował w Iraku, po tym jak z Muzeum Narodowego skradzionych zostało 150 tysięcy cennych dzieł sztuki. Akcję poszukiwania prowadził trzynastoosobowy zespół, w skład którego weszli przedstawiciele amerykańskich instytucji, współpracujący z grupą zagranicznych detektywów i ekspertów w dziedzinie sztuki. Dzięki dochodzeniu udało się odzyskać sporą liczbę przedmiotów będących dziedzictwem kulturowym Iraku. Bogdanos i jego ludzie zdołali przekonać do siebie cywili i zyskać ich zaufanie. Wiele eksponatów ukryli jednak sami pracownicy muzeum, którzy odmówili ich zwrotu do czasu wycofania się Amerykanów z kraju i powstania niezależnego rządu irackiego.

– To jedna z najbardziej dramatycznych historii z wojny w Iraku. Jest w niej wszystko: fascynująca przygoda, intryga, zdeterminowani bohaterowie oraz patos – powiedziała Hurd.

d43ef4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ef4w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj