Trwa ładowanie...

"Hobbit” w Teatrze Dramatycznym. Spektakl na bazie książki tylko w Białymstoku

"Hobbit” jest legendarną powieścią J.R.R. Tolkiena, która zdobyła serca wielu czytelników na przełomie kilku dekad. Książka doczekała się już adaptacji filmowej, teraz jednak zadebiutuje na deskach teatru w Białymstoku.

"Hobbit” w Teatrze Dramatycznym. Spektakl na bazie książki tylko w BiałymstokuŹródło: East News
d7ijqd6
d7ijqd6

”Hobbit” w Teatrze Dramatycznym

Premiera spektaklu „Hobbit” odbędzie się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Sztuka zostanie wyreżyserowana przez Grzegorza Suskiego. Białostocki teatr jako jedyny w całej Polsce otrzymał prawa do stworzenia adaptacji. Negocjacje z hollywoodzką agencją o prawe do wystawienia sztuki trwały prawie rok.

"Hobbit” w wersji teatralnej ma maksymalnie odpowiadać pierwowzorowi, pozostać wierny mitologii bez żadnych współczesnych stawek.

Grzegorz Suski tłumaczy też, czemu adaptacja ”Hobbita” odbędzie się w akurat w Białymstoku.

- Na scenie zagrają 33 osoby. Tylko tutaj mogłem znaleźć taką dużą obsadę – mówi Grzegorz Suski. - Chcemy zrobić bardzo ciekawe widowisko. Duże znaczenie ma też fakt, że w Białymstoku istnieją świetne pracownie, które zajmują się sztuką kostiumograficzną czy charakteryzacją. Mamy nadzieję, że spektakl zainteresuje widza młodego. - dodaje reżyser

d7ijqd6

„Hobbit” w Teatrze Dramatycznym – obsada

W obsadzie spektaklu są między innymi Monika Zaborska (Elf), Marek Cichucki (Bilbo Baggins), Piotr Szekowski (Thorin) i Franciszek Utko.

Grzegorz Suski jest reżyserem i scenarzystą spektaklu ”Hobbit”, ale odpowiada też za muzykę i choreografię. Za scenografie odpowiada Sławomir Czyż, a kostiumy przygotowuje Anna Czyż.

”Hobbit” w Teatrze Dramatycznym – data premiery, bilety

Premiera ”Hobbita” odbędzie się 11 maja. Kolejne pokazy będą miały miejsce w dniach 12-14 maja oraz 15-16 maja. Kolejny terminy zapowiadane są na drugą połowę maja oraz na czerwiec.

Bilety na ”Hobbita” ruszyły już w środę 20 marca. Sprzedaż biletów na spektakl odbywa się w kasie oraz na stronie bilety.dramatyczny.pl.

d7ijqd6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ijqd6