Trwa ładowanie...
d19i8m9

"Hobbit” w Teatrze Dramatycznym. Spektakl na bazie książki tylko w Białymstoku

"Hobbit” jest legendarną powieścią J.R.R. Tolkiena, która zdobyła serca wielu czytelników na przełomie kilku dekad. Książka doczekała się już adaptacji filmowej, teraz jednak zadebiutuje na deskach teatru w Białymstoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hobbit” w Teatrze Dramatycznym. Spektakl na bazie książki tylko w Białymstoku
"Hobbit” w Teatrze Dramatycznym. Spektakl na bazie książki tylko w Białymstoku (East News)
d19i8m9

”Hobbit” w Teatrze Dramatycznym

Premiera spektaklu „Hobbit” odbędzie się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Sztuka zostanie wyreżyserowana przez Grzegorza Suskiego. Białostocki teatr jako jedyny w całej Polsce otrzymał prawa do stworzenia adaptacji. Negocjacje z hollywoodzką agencją o prawe do wystawienia sztuki trwały prawie rok.

"Hobbit” w wersji teatralnej ma maksymalnie odpowiadać pierwowzorowi, pozostać wierny mitologii bez żadnych współczesnych stawek.

d19i8m9

Grzegorz Suski tłumaczy też, czemu adaptacja ”Hobbita” odbędzie się w akurat w Białymstoku.

- Na scenie zagrają 33 osoby. Tylko tutaj mogłem znaleźć taką dużą obsadę – mówi Grzegorz Suski. - Chcemy zrobić bardzo ciekawe widowisko. Duże znaczenie ma też fakt, że w Białymstoku istnieją świetne pracownie, które zajmują się sztuką kostiumograficzną czy charakteryzacją. Mamy nadzieję, że spektakl zainteresuje widza młodego. - dodaje reżyser

„Hobbit” w Teatrze Dramatycznym – obsada

W obsadzie spektaklu są między innymi Monika Zaborska (Elf), Marek Cichucki (Bilbo Baggins), Piotr Szekowski (Thorin) i Franciszek Utko.

d19i8m9

Grzegorz Suski jest reżyserem i scenarzystą spektaklu ”Hobbit”, ale odpowiada też za muzykę i choreografię. Za scenografie odpowiada Sławomir Czyż, a kostiumy przygotowuje Anna Czyż.

”Hobbit” w Teatrze Dramatycznym – data premiery, bilety

Premiera ”Hobbita” odbędzie się 11 maja. Kolejne pokazy będą miały miejsce w dniach 12-14 maja oraz 15-16 maja. Kolejny terminy zapowiadane są na drugą połowę maja oraz na czerwiec.

Bilety na ”Hobbita” ruszyły już w środę 20 marca. Sprzedaż biletów na spektakl odbywa się w kasie oraz na stronie bilety.dramatyczny.pl.

d19i8m9

Podziel się opinią

Share

d19i8m9

d19i8m9