Trwa ładowanie...

Historie bliskoznaczne K. Brakonieckiego uhonorowane regionalną nagrodą literacką

Historie bliskoznaczne K. Brakonieckiego uhonorowane regionalną nagrodą literackąŹródło: Inne
d3e3rcy
d3e3rcy

Książka olsztyńskiego poety i prozaika Kazimierza Brakonieckiego Historie bliskoznaczne została uhonorowana „Wawrzynem” - regionalną nagrodą literacką Warmii i Mazur.

Nagrodę czytelników otrzymała książka Zmarzlina Tomasza Białkowskiego .

We wtorek wręczono nagrody w piątej edycji konkursu literackiego „Wawrzyn”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Laureatów wyłoniono spośród 200 autorów regionalnych i piszących o regionie, którzy w 2008 opublikowali książki.

Historie bliskoznaczne - jak powiedział Brakoniecki - to opowieści sylwiczne, portrety, biografie, w których mogą się rozpoznać przedstawiciele pokolenia 50-latków.

d3e3rcy

- Czuję się poetą, ale te historie - choć wymyślone - wymagały prozy. Ta książka to moja wycieczka w stronę prozy, która mi była potrzebna w sensie duchowym. Ale mam zamiar napisać jeszcze parę wierszy, czy esejów - powiedział Kazimierz Brakoniecki .

Kazimierz Brakoniecki , ceniony poeta i eseista, współzałożyciel (z historykiem Robertem Trabą) Wspólnoty Kulturowej „Borussia” na co dzień kieruje Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

* Zmarzlina Tomasza Białkowskiego , autora związanego z olsztyńskim czasopismem literackim „Portret”, to opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie.*

- Mam nadzieję, że uznanie czytelników przełoży się na moją sytuację wydawniczą. Myślę, że wydawcy chętniej opublikują rzecz autora, który zdobył uznanie czytelników - powiedział Białkowski .
Dodał, że nagrodzona książka wkrótce zostanie przetłumaczona na język niemiecki.

W poprzednich latach laureatami nagrody literackiej „Wawrzyn” byli: Andrzej Rzempołuch za książkę Architektura i urbanistyka Olsztyna 1353 - 1953. Od założenia miasta po odbudowę ze zniszczeń wojennych; Erwin Kruk za książkę Znikanie; Kazimierz Orłoś za zbiór opowiadań Dziewczyna z ganku oraz Włodzimierz Kowalewski za książkę Excentrycy .

d3e3rcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e3rcy