Trwa ładowanie...

Henning Mankell napisze o Bergmanie

Henning Mankell napisze o BergmanieŹródło: AFP
d13fqfz
d13fqfz

Szwedzki pisarz Henning Mankell , jeden z najbardziej poczytnych autorów powieści kryminalnych, napisze scenariusz do serialu poświęconego postaci Ingmara Bergmana (1918-2007).

Serial ma opowiadać o życiu wybitnego reżysera. Mankell twierdzi, że nie ma zamiaru unikać trudnych tematów, czy mrocznych tajemnic związanych z Bergmanem. Pisarz przyznaje, że zawsze fascynowało go, jak wielką cenę zapłacił Bergman za artystyczną wolność i kreatywność.

Na serialową produkcję złożą się cztery godzinne odcinki. Akcja rozpocznie się w Sztokholmie, gdzie reżyser zaczynał pracę w teatrach. Skończy się zaś na bałtyckiej wyspie Faro, na której pod koniec swego życia odizolował się od świata. Premiera serialu planowana jest na 2012 rok.

Mankell to jeden z najczęściej nagradzanych pisarzy szwedzkich, a zarazem wybitny dziennikarz i człowiek teatru, zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych, których bohaterem jest komisarz Wallander. Stały się one bestsellerami nie tylko w Szwecji, gdzie osiągnęły łączny nakład trzech milionów egzemplarzy; doczekały się przekładu na dwadzieścia pięć języków i wielu ekranizacji.

Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej oraz książek dla dzieci i młodzieży, dramaturgiem i reżyserem teatralnym. Jego żoną jest córka Ingmara Bergmana, Eva.

d13fqfz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13fqfz