Trwa ładowanie...
d5acfmo

Harry Potter na stosie. Księża i ministranci palą książki pod kościołem

"Harry Potter", "Zmierzch” i inne tytuły spłonęły na stosie. Koszalińska Fundacja SMS z Nieba opublikowała na swoim Facebooku zdjęcia , jak księżą wraz z ministrantami podpalają książki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harry Potter na stosie. Księża i ministranci palą książki pod kościołem
Harry Potter na stosie. Księża i ministranci palą książki pod kościołem (East News)
d5acfmo

Harry Potter i inne książki na stosie

Koszalińska Fundacja SMS z Nieba zainicjowała akcje palenia książek na stosie, które rzekomo propagują okultyzm. Księża wraz z ministrantami i wiernymi powoływali się na zapisy z Pisma Świętego.

Na opublikowanych zdjęciach na Facebooku widać jak duchowni wrzucali do ogniska książki z serii ”Harry Potter”, ”Zmierzch”, hinduskie obrazy i maski, a także parasolkę z japońska ikoną animowanej popkultury ”Hello Kitty”.

d5acfmo

„Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi" – tym wersetem fundacja SMS z Nieba argumentowano akcje palenia na stosie.

Zdjęcie zdążyły wywołać już ogromne poruszenie wśród internautów. Przeciwny przedsięwzięcia porównują palenie książek do mentalnego powrotu III Rzeszy. Uważają również, że palenie figurki Dhamry, symbolu hinduizmu, narusza art. 196 kodeksu karnego o obrazie uczuć religijnych.

Fundacja SMS z Nieba

Fundacja SMS z Nieba przewodzi ks. Rafał Jarosiewicz, który wymyślił mobilny konfesjonał w dostawczym mercedesie, gdzie spowiadał wiernych. Organizacja w 2018 r. chciała wypożyczyć kryz z Giewontu, by towarzyszył podczas młodzieżowych spotkań na Stadionie Narodowym.

d5acfmo

Podziel się opinią

Share

d5acfmo

d5acfmo