Trwa ładowanie...

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – premiera książki

W nocy z 21 na 22 października odbędzie się premiera książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Z tej okazji księgarnie w całej Polsce przygotowały dla fanów serii liczne wydarzenia specjalne. Miłośnicy przygód najsłynniejszego czarodzieja w dziejach będą mogli m.in. wziąć udział w różnych zabawach oraz konkursach. „Harry Potter i przeklęte dziecko” to ósmy tom cyklu oparty na scenariuszu sztuki Jacka Thorne’a.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – premiera książkiŹródło:
d41pbu2
d41pbu2

W nocy z 21 na 22 października odbędzie się premiera książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” . Z tej okazji księgarnie w całej Polsce przygotowały dla fanów serii liczne wydarzenia specjalne. Miłośnicy przygód najsłynniejszego czarodzieja w dziejach będą mogli m.in. wziąć udział w różnych zabawach oraz konkursach. „Harry Potter i przeklęte dziecko” to ósmy tom cyklu oparty na scenariuszu sztuki Jacka Thorne’a.

Potteromania wraca do Polski! Po ośmiu latach od wydania książki „Harry Potter i Insygnia Śmierci” na półkach sklepowych pojawi się wreszcie długo wyczekiwana kontynuacja historii o słynnym magiku. Sprzedaż najnowszego tomu rozpocznie się w Polsce 22 października dokładnie o północy.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – o czym jest?

Akcja „Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka" rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach zaprezentowanych w „Insygniach Śmierci”. Harry ma już żonę oraz troje dzieci i pracuje w Ministerstwie Magii. Najwięcej problemów sprawia najmłodszy syn czarodzieja – Albus Severus Potter. To właśnie na jego perypetiach w znacznej części koncentruje się fabuła książki.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” to wydany w formie książki scenariusz sztuki teatralnej, który opracował Jack Thorne na podstawie krótkiej historii autorstwa J.K. Rowling. Wydawnictwo miało swoją światową premierę 31 lipca tego roku (w dzień urodzin głównego bohatera). W Stanach Zjednoczonych w ciągu 48 godzin sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy „Przeklętego dziecka”.

d41pbu2

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – jak powstał?

Pierwsze informacje o przygotowywaniu sztuki teatralnej osadzonej w świecie „Harry’ego Pottera” pojawiły się grudniu 2013 roku. Autorka cyklu – J.K. Rowling zdradziła, że scenariusz spektaklu będzie opierać się na nieprzedstawionych wcześniej doświadczeniach głównego bohatera z dzieciństwa. Doniesienia o sztuce oficjalnie potwierdzono w maju 2015 roku. Zdradzono wówczas datę premiery spektaklu oraz jego tytuł. Niedługo po tym Rowling zaprzeczyła, by najnowsza opowieść o Harrym Potterze miała być prequelem do wydarzeń zaprezentowanych w „Kamieniu Filozoficznym”.

(img|695073|center)

Reżyserem przedstawienia został John Tiffany, a scenariusz opracował Jack Thorne. W obsadzie znaleźli się m.in. Jamie Parker, Paul Thornley oraz Noma Dumezweni – grająca czarnoskórą Hermionę. „Harry Potter i przeklęte dziecko” zadebiutował na deskach Palace Theatre 30 lipca 2016 roku i zebrał świetne recenzje. Już w lutym potwierdzono, że scenariusz sztuki zostanie wydany w formie książkowej.

„Harry Potter i przeklęte dziecko” – atrakcje dla fanów

Z okazji premiery „Harry’ego Pottera i przeklętego dziecka" w Polsce dla fanów magicznego świata przygotowano liczne atrakcje. Ponad 200 księgarni z całego kraju organizuje specjalne eventy, podczas których fani nastoletniego czarodzieja będą mogli wziąć udział w różnych konkursach oraz zabawach. Sprzedaż ósmej odsłony serii rozpocznie się 22 października dokładnie o północy.

Wojciech Chentkiewicz

d41pbu2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41pbu2