WP

Hanna Krall nagrodzona laurem SDP

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Krall nagrodzona laurem SDP
(PAP/Radek Pietruszka)
WP

* Hanna Krall , wybitna reportażystka i pisarka, otrzymała w czwartek najwyższe wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Dziennikarski Laur. Krall nagrodzono za niezrównany kunszt pisania o pamiętaniu.*

SDP podkreśla, że Krall zajmuje w polskiej literaturze miejsce szczególne przede wszystkim dzięki niepowtarzalnemu stylowi narracji oraz wielkiemu tematowi Holocaustu, który stał się jej znakiem firmowym.
- Nikt nie potrafił z równym talentem i wrażliwością oddać wymiaru tej straszliwej tragedii, ujętej w opowieści o tych, co zginęli, i o tych, którzy ocaleli, których ocalono, a historia rozrzuciła po całym świecie - napisano w laudacji.

* Krall zaczynała pracę reporterską w „Życiu Warszawy”, kontynuowała ją w „Polityce”, skąd odeszła w stanie wojennym.* Publikowała m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej”, była zastępcą kierownika literackiego zespołu filmowego „Tor”.

WP

Książkowy debiut Krall ukazał się w 1972 r. - był to zbiór reportaży Na wschód od Arbatu. W 1977 r. wyszła najsłynniejsza książka Krall Zdążyć przed Panem Bogiem - zapis rozmowy z Markiem Edelmanem o powstaniu w warszawskim getcie. Krall to także autorka m.in. Sublokatorki , Sześciu odcieni bieli, Hipnozy, a ostatnio Żalu .

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP