Trwa ładowanie...

Gwiazda „Cudownych lat” dla młodych kobiet

Gwiazda „Cudownych lat” dla młodych kobietŹródło: Inne
d43t8cu
d43t8cu

Pamiętacie “Cudowne lata”? Gwiazda tego serialu, Danica McKellar ma wiadomość dla dziewcząt: lepiej być ładniutką i mądrą, niż ładniutką i głupią!

Danica McKellar, która w amerykańskim hicie telewizyjnym grała postać Winnie, napisała książkę, którą chce przekonać dziewczęta, by nie stawiały sobie za wzór Paris Hilton czy Lindsay Lohan. Książka nosi tytuł Math Doesn’t Suck i zachęca dziewczynki, by zainteresowały się matematyką.

– Kiedy dziewczęta oglądają wygłupy Paris Hilton i Lindsay Lohan zaczynają sądzić, że bycie zabawną i uroczą oznacza bycie głupią i nieodpowiedzialną. Chcę im pokazać, że bycie mądrą i dobrą z matematyki jest niezłe, i jeszcze pomaga osiągnąć wiele w życiu – mówi 32-letnia aktorka.

McKellar wie, co mówi. Gdy była w szkole miała kłopoty z matematyką, ale dzięki wsparciu nauczycieli udało jej się osiągać sukcesy naukowe w tej dziedzinie (podczas studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim była współautorką projektu naukowego).

Książka zawiera wskazówki, jak unikać błędów w odrabianiu zadań domowych, przezwyciężyć lęk przed sprawdzianami i sylwetki matematyków.

d43t8cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43t8cu