Trwa ładowanie...

Gra dla miłośników rosyjskiej klasyki

Share
Gra dla miłośników rosyjskiej klasykiŹródło: Inne
d2i4jlg

Jeśli lubicie rosyjską klasykę, a szczególnie Mikołaja Gogola , gra „Evenings on a farm near Dikanka” jest w sam raz dla was.

Gra jest produkcją rosyjską, grupy Step Creative Group.

Akcja „Evenings on a farm near Dikanka”, gry przygodowej nawiązującej do jednego z najwcześniejszych opowiadań Gogola , rozpoczyna się w małej ukraińskiej wiosce o nazwie Dikanka. W środku mroźnej zimy, jakie w XVIII wieku dość często nawiedzały ów kraj, młody kowal Vakula śni o pięknej Oksanie, najładniejszej dziewczynie w okolicy. Panna nie ma jednak zamiaru spotykać się z prostym, pozbawionym majątku rzemieślnikiem. Zgadza się oddać mu swoją rękę pod niezbyt realnym warunkiem - domaga się od biedaka bucików samej carycy. Ku zaskoczeniu wszystkich Vakula wyrusza w drogę...

d2i4jlg

Gracz wędruje wraz z nim. Dość szybko trafia do starego kozaka i czarodzieja, niejakiego Patsyuka, który pomaga mu zrozumieć magiczne aspekty świata. Biedny kowal ze zdumieniem odkrywa, że wśród zwykłych wieśniaków roi się od strzyg, wampirów, magów i oszustów. Las otaczający wioskę kryje w sobie wiele tajemnic, a odległy pałac w Sank Petersburgu, gdzie żyje caryca, opanowany jest przez pokręconych ludzi. Rozmowy z nimi nie zawsze mają początek i koniec, zaś świadczenie przysług stało się popularnym środkiem płatniczym w Rosji.

Od strony technicznej „Evenings on a farm near Dikanka” jest grą przygodową z prostym interfejsem (wzorowanym na nieśmiertelnym point'n'click) i prostą, choć bardzo estetyczną oprawą graficzną. Karykaturalne postacie podkreślają rozrywkowy, lekko żartobliwy charakter programu, jednak niezbyt skomplikowane tła wcale nie oznaczają banalnych zagadek.

Więcej w serwisie Gry WP .

d2i4jlg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i4jlg
d2i4jlg