Trwa ładowanie...

Gottland nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak

Gottland nominowany do Nagrody im. Beaty PawlakŹródło: Inne
d4e7ixo
d4e7ixo

Książka Gottland Mariusza Szczygła nominowana została do Nagrody im. Beaty Pawlak . Zwycięzca konkursu wyłoniony zostanie w dniu 10 października.

Nagroda imienia Beaty Pawlak przyznawana jest od 2003 roku za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca br. W ten sposób wypełniana jest ostatnia wola Beaty Pawlak , dziennikarki i pisarki, która 12 października 2002 zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Ustanowiony Jej testamentem i noszący Jej imię Fundusz, powierzony został Fundacji im. Stefana Batorego.

*Dotychczasowymi laureatami nagrody są Joanna Bator , Anna Fostakowska, Piotr Kłodkowski , Beata Pawlikowska , Paweł Smoleński i Andrzej Stasiuk . * Gottland Mariusza Szczygła to wybór znakomitych reportaży poświęconych Czechom, uwikłanym w czasy, w jakich przyszło im żyć. Czechosłowacja i Czechy – Gottland - to kraj horroru, smutku i groteski. Gottland Mariusza Szczygła nie ma nic wspólnego ze stereotypową opowieścią o kraju wesołków, zabijających czas przy piwie.

d4e7ixo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e7ixo