Trwa ładowanie...
d1dwxqd

Głosowanie na najlepszą książkę ubiegłego roku - do środy

Do środy czytelnicy Biblioteki Śląskiej w Katowicach mogą głosować na Książkę Roku 2012. O nagrodę rywalizuje dziewięć publikacji. Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie Śląski Wawrzyn Literacki odbędzie się jesienią.

d1dwxqd
d1dwxqd

Do środy czytelnicy Biblioteki Śląskiej w Katowicach mogą głosować na Książkę Roku 2012. O nagrodę rywalizuje dziewięć publikacji. Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie Śląski Wawrzyn Literacki odbędzie się jesienią. W 14. edycji plebiscytu głosować można na:

  1. "Niby-dziennik ostatni 1981-1987" Zygmunta Mycielskiego, "Trociny" Krzysztofa Vargi,
  2. "Pióro. Autobiografia literacka" Marka Nowakowskiego,
  3. "Wiersze ponowne" Jarosława Zalesińskiego,
  4. "Unsere" Jana Darowskiego,
  5. "Szopka" Zośki Papużanki,
  6. "Kebab Meister" Darka Foksa,
  7. "Ze mnie robaka i z robaka wiersze. Of me a worm and of the worm verses" Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej oraz
  8. "Morfina" Szczepana Twardocha.

Osoby, które jeszcze nie oddały swojego głosu, karty do głosowania oraz urnę znajdą w holu głównym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. W holu można również obejrzeć wystawę prezentującą wszystkie zgłoszone do nagrody książki i sylwetki autorów.

Rozstrzygnięcie plebiscytu czytelników oraz uroczyste wręczenie statuetki autorstwa Zygmunta Brachmańskiego odbędzie się jesienią.

Śląski Wawrzyn Literacki to inicjatywa działającego od 1999 r. przy Bibliotece Śląskiej Klubu Dobrej Książki - grupy miłośników współczesnej literatury. Krytycy literaccy, autorzy, wydawcy, ale również młodzież korzystająca ze zbiorów śląskiej książnicy raz w miesiącu dyskutują o nominowanych książkach. Zwycięzcę wybierają w plebiscycie wszyscy czytelnicy biblioteki. Książka Roku musi być napisana przez współczesnego pisarza i po raz pierwszy wydana w roku poprzedzającym nominację.

W pierwszej edycji Śląski Wawrzyn Literacki 1999 otrzymał Tadeusz Różewicz za tom "Matka odchodzi". W ubiegłorocznym plebiscycie wygrała książka Zbigniewa Białasa "Korzeniec" - osadzona w realiach Sosnowca sprzed blisko stu lat powieść historyczno-obyczajowa.

d1dwxqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dwxqd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj