Trwa ładowanie...

Głośnie czytanie encykliki Benedykta XVI

Głośnie czytanie encykliki Benedykta XVIŹródło: Inne
d2frjhs

Encyklikę Benedykta XVI Caritas in veritate (Miłość w prawdzie) będą głośno czytać mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Publiczne czytanie rozpocznie się w piątek przy pomniku Jana Pawła II.

Według jednego z pomysłodawców i organizatorów happeningu, dziennikarza Radia Vox FM Łukasza Głowackiego, ten happening ma uświadomić - nie tylko mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego – że encykliki nie są pisane tylko dla księży i katechetów, ale dla wszystkich. Dodał, że encyklikę Benedykta XVI będą mogli czytać wszyscy, którzy będą tego chcieli. Jednym z czytających, który już zapowiedział swój udział w akcji, ma być prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak.

Głowacki wyjaśnił, że termin czytania encykliki nie został wybrany przypadkowo. Dzień później w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej. Jego zdaniem jest to okazja nie tylko do pogłębionej modlitwy, ale także do konkretnych czynów na rzecz innych.
- Najnowsza encyklika Benedykta XVI jest dobrym drogowskazem - powiedział.

d2frjhs

Publiczne czytanie encykliki rozpocznie się o godz. 19.00 pod pomnikiem Jana Pawła II. Happening organizują: Festiwal Nadzieja, grupa Wdzięczni za dar życia oraz Radio Vox FM.

Encyklika Benedykta XVI Caritas in veritate ogłoszona została w lipcu tego roku. Papież apeluje w niej o etykę w gospodarce i głęboką odnowę zasad życia. Podkreśla, że m.in. z ufnością i nadzieją należy stawić czoło nowym wyzwaniom, jakie stawia obecna sytuacja na świecie, przede wszystkim kryzys. Potępia korupcję i bezprawie. Przypomina, że bez ścisłego związku między miłością i prawdą nie będzie możliwa ani sprawiedliwość na świecie, ani dążenie do dobra wspólnego.

d2frjhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2frjhs