Trwa ładowanie...

Gollum napisał książkę!

Gollum napisał książkę!Źródło: Inne
db8b8kl
db8b8kl

Gdy w 1999 roku agent Andy'ego Serkisa (zdj. AFP) przedstawiał mu propozycję Petera Jacksona, aktor usłyszał: Chcą, żebyś podłożył głos pod jakąś postać animowaną. Aktor miał spędzić na planie 3 tygodnie - jedynie w trakcie postprodukcji.

3 tygodnie zmieniły się w cztery lata. Po premierze Powrotu Króla wiemy już, że to, co zrobił Serkis we Władcy pierścieni w sprawie Golluma było dużo, dużo bardziej skomplikowane. Umówmy się - on go po prostu zagrał. Ruchy, mimika twarzy i oczywiście głos rozdwojonego stwora są autorstwa Serkisa. Komputerowcy i graficy jedynie namalowali Smeagola.

Teraz możemy dowiedzieć się wszystkiego o tworzeniu kreacji godnej Oscara - Andy Serkis napisał bowiem książkę Gollum: How We Made Movie Magic ("Gollum: Jak tworzyliśmy magię")

Dowiadujemy się z niej między innymi, że tworzenie roli Golluma związane było z izolacją i samotnością. Czasem było to wręcz frustrujące. Poza tym Serkis deklaruje, iż starał się, aby kreowany przez niego stwór był jak najbardziej ludzki i wielowymiarowy.

db8b8kl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db8b8kl