Trwa ładowanie...
d2olowy

Fundacja Kultury Polskiej nagradza

d2olowy
d2olowy

Tegorocznymi laureatami nagrody „Za promocję polskiej książki w świecie przyznawanej” przez Fundację Kultury Polskiej zostały dwa wydawnictwa z Kijowa - Krytyka oraz Duch i Litera.

Krytyka to wydawnictwo utworzone pod koniec lat 90. Oficyna publikuje miesięcznik „Krytyka” odwołujący się w tematyce do wzoru paryskiej „Kultury”. Pismo wydało już trzy numery tematyczne poświęcone Polsce, systematycznie publikuje eseje polskich autorów, a także teksty poświęcone polskiej problematyce. Wydawnictwo Krytyka publikowało też książki takich autorów jak Leszek Balcerowicz czy Andrzej Stasiuk .

Drugie z nagrodzonych wydawnictw - Duch i Litera - działa w Kijowie od połowy lat 90. specjalizując się w publikacjach z dziedziny filozofii, historii i socjologii. W ofercie ma książki m.in. Jerzego Leca , Janusza Korczaka , Bogumiły Berdychowskiej.

Nagroda „Za promocję polskiej książki w świecie” ustanowiona została w 1988 roku. Co roku wręczana jest podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbywać się będą w Pałacu Kultury i Nauki od czwartku do niedzieli. Ponieważ w tym roku przedstawiciele laureatów nie mogą przyjechać na polskie targi, nagroda zostanie wręczona w Kijowie, w późniejszym terminie.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj