Trwa ładowanie...

Francja: "Mały Książę" na szklanym ekranie

Francja: "Mały Książę" na szklanym ekranieŹródło: Inne
d3i5q6n
d3i5q6n

Pierwsze odcinki animowanej superprodukcji " Mały Książę " według Antoine'a de Saint-Exupery'ego zobaczyli w wigilię świąt Bożego Narodzenia francuscy telewidzowie. Nowy francuski serial o wędrówkach złotowłosego chłopca ma być wkrótce pokazany w 80 krajach świata.

Zrealizowana z rozmachem ekranizacja słynnej poetyckiej baśni o małym przybyszu z innej planety powstała we francuskim studiu animacji Method Animation. Wcześniej zrealizowało ono inne ambitne seriale animowane, jak "Skyland" czy adaptacja "Przygód Mikołajka" Sempe i Goscinny'ego. Reżyserem filmu jest Pierre-Alain Chartier. Budżet tej superprodukcji wynosi aż 18,6 milionów euro.

Nowa adaptacja dzieła S aint-Exupery'ego , adresowana głównie do najmłodszych widzów, odbiega mocno od oryginału. Autorzy scenariusza zdecydowali się ograniczyć filozoficzne treści tej baśni, zachowując jednak jej przesłanie, iż "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
W filmie pokazano ciąg dalszy perypetii Małego Księcia po zakończeniu książki, a więc po tym, gdy chłopiec powrócił z Ziemi na swoją planetę. W kolejnych odcinkach odwiedza on inne ciała niebieskie, jak Planety Czasu, Wiatrów i Ognistego Ptaka, pomagając ich mieszkańcom.

d3i5q6n

Obok księcia nie zabrakło w filmie słynnych książkowych bohaterów: lisa i róży oraz węża. Pod względem estetyki i wyglądu postaci francuska animacja nawiązuje nieco do japońskiego komiksu - mangi.Czołówce serialu towarzyszy piosenka francuskiego muzyka, niegdyś słynnego tenisisty Yannicka Noah. Ścieżkę dźwiękową można usłyszeć na oficjalnej stronie internetowej filmu: http://www.lepetitprince.com.

Zapowiadany jako największa seria animowana w historii francuskiej telewizji " Mały Książę " składa się z 52 odcinków. W wigilię Bożego Narodzenia kilka z nich zobaczą widzowie publicznej stacji France 3. Na francuskim rynku pojawiło się już w grudniu DVD z pierwszymi odcinkami serii.

" Małego Księcia " zobaczą w przyszłym roku telewidzowie w 80 krajach.

Na wasze komentarze i uwagi czekamy nie tylko tutaj, ale także na naszej stronie internetowej na Facebooku: tutaj !

d3i5q6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i5q6n