Trwa ładowanie...

Finał Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus już 21 października. Kto ma szansę na 150 tys. zł?

Literacka Nagroda Europy Środkowej jest najważniejszą nagroda w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Nagroda Angelus, którą stanowią statuetka i czek na kwotę 150 tys. zł, przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim.

Finał Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus już 21 października. Kto ma szansę na 150 tys. zł?Źródło: Materiały prasowe
d2ghjl8
d2ghjl8

Angelus przyznawany jest od 2006 r. Laureatami w latach ubiegłych byli: Jurij Andruchowycz, Martin Pollack, Péter Esterházy, Josef Škvorecký, György Spiró, Swietłana Aleksijewicz, Miljenko Jergović, Oksana, Zabużko, Pavol Rankov, Serhij Żadan i Varujan Vosganian.

Nagrodę przyznaje jury pod przewodnictwem Mykoły Riabczuka, ukraińskiego krytyka literackiego.

To wydawnictwa zgłaszają dzieła autorów żyjących, pochodzących z 21 krajów: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry.

W tym roku po raz czwarty jednej z książek nominowanych do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus przyznana zostanie Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej – pierwszej przewodniczącej jury Angelusa. Głosować można na stronie internetowej nagrody Angelus www.angelus.com.pl

d2ghjl8

Spotkanie ze wszystkimi nominowanymi pisarzami odbędzie się 20.10 o godz. 19.00 w Mediatece, pl. Teatralnym 5 we Wrocławiu.

Gala wręczenia nagrody zaplanowana jest na 21.10. w Teatrze Muzycznym Capitol o godz. 19.00.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2ghjl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghjl8