Trwa ładowanie...
d4b3pqe

Finał XIII edycji konkursu „Historia bliska”

d4b3pqe
d4b3pqe

*To już finał XIII edycji konkursu „Historia bliska” Ośrodka KARTA „Rok 1989: koniec, przełom, początek...?” * Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas uroczystości finałowej, która odbędzie się 8 czerwca 2009 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Jury trzynastej edycji konkursu „Historia bliska” Ośrodka KARTA, zatytułowanego „Rok 1989: koniec, przełom, początek...?” zakończyło pracę. Podczas uroczystości w Zamku zostaną wręczone nagrody I, II i III stopnia oraz wyróżnienia I stopnia. Pełny komunikat Jury zostanie ogłoszony na stronie www.karta.org.pl oraz www.karta.org.pl/hb w dniu finału, w późnych godzinach popołudniowych. Tego dnia, po uroczystości w Zamku, odbędzie się także spotkanie dla laureatów w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20), które potrwa do godziny 18.00.

„Historia Bliska” to program realizowany od 1996 roku przez Ośrodek KARTA (do XI edycji razem z Fundacją Batorego). Projekt oparty jest głównie na organizacji corocznych konkursów historycznych dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy, w ramach tematu konkursu, realizują jego własne ujęcie - ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności: wsi, miasteczka, rodziny, środowiska. Mają za zadanie samodzielnie przeprowadzić pracę badawczą: zgromadzić źródła (m.in. relacje świadków historii), dokonać analizy i weryfikacji źródeł, przedstawić efekty swojej pracy w dowolnej formie. W dwunastu edycjach konkursu (1996-2008) udział wzięło blisko 11 500 autorów nadsyłając ponad 6 400 prac.

d4b3pqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b3pqe