Trwa ładowanie...
db6ktge

Filmowo o Hobbicie

db6ktge
db6ktge

Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni, coraz bardziej rozbudza nadzieje na adaptację Hobbita. W niedawno udzielonym wywiadzie zaprzeczył plotkom jakoby początkowo odmówił realizacji prologu Władcy....

- Część mnie chciałaby, żeby ktoś inny zrobił Hobbita, abym mógł obejrzeć go jako publiczność - stwierdził Jackson - Ale z drugiej strony dziwnie bym się czuł. Nikt mnie jeszcze nie poprosił, żebym to zrobił, ale jeżeli by poprosili, mocno bym się zastanowił.

Hobbit, czyli tam i z powrotem jest pierwszą powieścią Tolkiena opowiadającą o przygodach Hobbita z Shire'u. Czytelnik poznaje w niej m.in. historię znalezienia Pierścienia, wokół którego autor osnuł fabułę słynnej trylogii.

Książka ta powstała pod wpływem dobrze znanych Tolkienowi legend staroangielskich, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Jednakże oryginalnym pomysłem autora jest przede wszystkim sam kapitalna rasa hobbitów.

Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat z powieści Tolkiena jest również jego osobistym tworem, a pod barwną fasadą nietrudno się dopatrzeć głębszego sensu i pewnych analogii do współczesności.

db6ktge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6ktge