Qaqwqwrqw

Film Polańskiego, na podstawie powieści Harrisa, będzie miał premierę na Berlinale

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film Polańskiego, na podstawie powieści Harrisa, będzie miał premierę na Berlinale
(Inne)
Qaqwqwrqw

Najnowszy film Romana Polańskiego „The Ghost Writer”, którego ukończeniem reżyser kierował już ze szwajcarskiego aresztu, będzie miał premierę na festiwalu filmowym Berlinale w lutym.

„The Ghost Writer”, koprodukcja francusko-niemiecko-brytyjska, powstał na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa Ghostwriter . Występują w nim m.in. Pierce Brosnan i Ewan McGregor.

Na początku października media informowały, że los thrillera, do którego zdjęcia ukończono niedługo wcześniej, jest zagrożony. Później * Harris , który jest też autorem scenariusza, mówił, że Polański dopracowuje film z celi* aresztu.

Qaqwqwrqw

76-letni reżyser przebywa obecnie w areszcie domowym w szwajcarskim kurorcie Gstaad. Został zatrzymany w Zurychu na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku. Wymiar sprawiedliwości USA zarzuca mu, że w roku 1977 uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. Przed zakończeniem rozpoczętego wtedy przeciwko Polańskiemu postępowania karnego zbiegł on do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt.

  1. festiwal Berlinale w niemieckiej stolicy odbędzie się w dniach 11-21 lutego.
Polub WP Książki
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw