Trwa ładowanie...

Film Polańskiego, na podstawie powieści Harrisa, będzie miał premierę na Berlinale

Film Polańskiego, na podstawie powieści Harrisa, będzie miał premierę na BerlinaleŹródło: Inne
deheqei
deheqei

Najnowszy film Romana Polańskiego „The Ghost Writer”, którego ukończeniem reżyser kierował już ze szwajcarskiego aresztu, będzie miał premierę na festiwalu filmowym Berlinale w lutym.

„The Ghost Writer”, koprodukcja francusko-niemiecko-brytyjska, powstał na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa Ghostwriter . Występują w nim m.in. Pierce Brosnan i Ewan McGregor.

Na początku października media informowały, że los thrillera, do którego zdjęcia ukończono niedługo wcześniej, jest zagrożony. Później * Harris , który jest też autorem scenariusza, mówił, że Polański dopracowuje film z celi* aresztu.

76-letni reżyser przebywa obecnie w areszcie domowym w szwajcarskim kurorcie Gstaad. Został zatrzymany w Zurychu na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku. Wymiar sprawiedliwości USA zarzuca mu, że w roku 1977 uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. Przed zakończeniem rozpoczętego wtedy przeciwko Polańskiemu postępowania karnego zbiegł on do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt.

  1. festiwal Berlinale w niemieckiej stolicy odbędzie się w dniach 11-21 lutego.
deheqei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deheqei