Trwa ładowanie...

Festiwal z okazji urodzin Koziołka Matołka

Festiwal z okazji urodzin Koziołka MatołkaŹródło: Inne
d4mrz5n
d4mrz5n

Kilkuset młodych artystów zaprezentuje się na V Festiwalu Kultury Dziecięcej, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Pacanowie.

Festiwal organizowany z okazji urodzin Koziołka Matołka rozpocznie tradycyjnie barwny korowód bajkowych postaci z rynku na stadion. Będzie kozia ciuchcia, kino młodego widza, występy karaoke, kiermasze książek i rękodzieła, popisy szczudlarzy, klaunów, warsztaty, gry i zabawy oraz wesołe miasteczko. Zaprezentowane zostanie pokłosie I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Wszystkie Dzieci Świata.

Jak powiedział dyrektor organizującego festiwal Europejskiego Centrum Bajki Stanisław Stańczyk, w tym roku impreza będzie miała nową formułę. W sobotę najlepsi z najlepszych, czyli laureaci ubiegłorocznych konkursów artystycznych, walczyć będą o statuetki Mistrza Koziołka w kategorii teatr, taniec i muzyka.

W niedzielę statuetki Koziołka Matołka Podróżnika z Pacanowa trafią do rąk zwycięzców w ogólnopolskim konkursie, w którym podróże bohatera książek Makuszyńskiego i Walentynowicza , należało przedstawić w formie widowiska scenicznego lub komiksu. W ramach spotkania świętokrzyskie Naj swój dorobek artystyczny zaprezentują młodzi wykonawcy z województwa świętokrzyskiego.

* Do niewielkiego Pacanowa podczas poprzednich edycji festiwalu, które trwały jeden dzień, przyjeżdżało od kilkunastu do ponad 20 tysięcy gości. * Koziołka Matołka powołali do życia w 1933 roku pisarz Kornel Makuszyński (1884-1953) i rysownik Marian Walentynowicz (1896-1967). Ich bohater - młody kozioł z maleńką bródką, ubrany w krótkie, czerwone spodenki - wędrował po całym świecie szukając Pacanowa, gdzie - jak mniemał - podkuwają kozy.

d4mrz5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mrz5n