Trwa ładowanie...

Festiwal "Literaturomanie" rozpoczyna się w czwartek w Gdyni

Tegoroczne Dni Nagrody Literackiej Gdynia – „Literaturomanie” (16-18 czerwca 2011) odbędą się w specjalnie zbudowanym na tę okazję Gdyńskim Miasteczku Literackim.

Festiwal "Literaturomanie" rozpoczyna się w czwartek w GdyniŹródło: "__wlasne
d4opcdz
d4opcdz

Tegoroczne Dni Nagrody Literackiej Gdynia – „Literaturomanie” (16-18 czerwca 2011) odbędą się w specjalnie zbudowanym na tę okazję Gdyńskim Miasteczku Literackim.

„Literaturomanie” rozpoczną się 16 czerwca i potrwają trzy dni. Tradycyjnie ich zwieńczeniem będzie Gala Finałowa Nagrody Literackiej Gdynia, podczas której poznamy czworo tegorocznych laureatów. Czworo, ponieważ Kapituła Nagrody już przy okazji ogłaszania nominacji ujawniła, że przyzna dodatkowo tzw. Nagrodę Osobną. A większość nominowanych będzie można spotkać właśnie podczas „Literaturomanii”.

Ponadto na imprezie pojawi się wielu znakomitych gości i wraz z nimi tematów godnych zainteresowania. Dość powiedzieć o tercecie twórców fantastyki – Dukaj , Szostak , Orbitowski , czołówce polskiego reportażu w osobach Mariusza Szczygła i Włodzimierza Nowaka czy też o gdyńskich laureatach z poprzednich edycji Nagrody: Magdalenie Tulli , Adamie Wiedemannie , Justynie Bargielskiej. W sumie to grono około 40 pisarzy i krytyków,
którzy będą gościć w Gdyni – zapewnia Violetta Trella, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Miasto postanowiło także uczcić pamięć laureata swojej nagrody z 2008 roku, prof. Mariana Pankowskiego , który zmarł w kwietniu br. Jego dorobkowi zostanie poświęcona specjalna debata. Spotkania, dyskusje i warsztaty będą też przeplatane rozrywką z wysokiej półki. W pierwszym dniu festiwalu zagrają „Ballady i Romanse”, w drugim – zespół „Pustki”.

Gdyńskie Miasteczko Literackie, ulokowane na placu przy Akwarium Gdyńskim, to jednak nie tylko „Literaturomanie”, ale także inne przedsięwzięcia.W dniach od 15 do 19 czerwca zaplanowane są w tym miejscu liczne imprezy, organizowane przez Centrum Kultury w Gdyni oraz Kwartalnik Artystyczny „Bliza”. Nie zabraknie propozycji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla bardziej „doświadczonych” czytelników.

[oprac. GW]

d4opcdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4opcdz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj