Trwa ładowanie...
feminizm
23-04-2010 13:49

Festiwal „Kopernik była kobietą”

Festiwal „Kopernik była kobietą”Źródło: Inne
d3qf1x8
d3qf1x8

Wieczór autorski pisarki Sylwii Chutnik , pokazy mody w wykonaniu słuchaczek Akademii Trzeciego Wieku oraz damskie sceny kabaretowe znajdą się w programie olsztyńskiego Festiwalu Niemal Feministycznego „Kopernik była Kobietą”.

Festiwal rozpoczyna się w piątek wieczorem projekcją filmu „Lejdis”, zakończy się 8 marca.

Współorganizatorka imprezy, Małgorzata Sieniewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie powiedziała, że festiwal, którego bohaterkami są kobiety, jest adresowany przede wszystkim do kobiet.

d3qf1x8

- Istnieje literatura kobieca, sztuka kobieca. Festiwal nie ma jednak przesłania walki o równouprawnienie czy promowania feminizmu, a tytuł festiwalu nawiązuje do wiadomej komedii - podkreśliła Sieniewicz.

Dodała, że w dalszej kolejności zorganizowany zostanie cykl imprez adresowany do mężczyzn, dzieci i całych rodzin.

Podczas festiwalu damskie sceny kabaretowe przedstawią: „Kabaret piosenki smutnej” oraz „Słoiczek po cukrze”. Odbędą się dyskusje o prasie feministycznej, spotkanie z Małgorzatą Niemen oraz recitale Marty Andrzejczyk, Magdaleny Łowkiel i Joanny Koneckiej.

Organizatorzy przygotowali dla chętnych kursy samoobrony, florystyczne, taneczne i tworzenia ozdób witrażowych, a także studium aktu męskiego.

d3qf1x8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qf1x8