Trwa ładowanie...

Fest Festival: Oprócz muzyki będzie dobra literatura

Obok największych polskich i międzynarodowych gwiazd muzyki na pierwszej edycji Fest Festivalu pojawią się też autorzy i autorki książek!

Fest Festival: Oprócz muzyki będzie dobra literaturaŹródło: Materiały prasowe
d113obt
d113obt

W strefie literackiej Wydawnictwa W.A.B będzie można porozmawiać o serialach z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, zaakceptować w sobie mieszczaństwo z Bolesławem Chromrym, poszukać grzybów z autorką książki "Polowanie na grzyby” i wziąć udział w quizie na temat lat 90-tych, który poprowadzą Monika Borys i Maciej Marcisz.

A ponad to Marta Frej i Anna Kowalczyk opowiedzą o tym jak Wonder Woman zmienia świat, a autorka książki „Wegańskie słodycze” Karolina Gawrońska doradzi, co zrobić, jeśli chce się zostać weganinem. Już 23-24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Poniżej rozkład jazdy.

PIĄTEK, 23 SIERPNIA

15:00: Czy na terenie festiwalu można znaleźć grzyby? Wielkie polowanie

Czy na terenie festiwalu można znaleźć grzyby? Jak ubrać się na polowanie, co wziąć ze sobą i o której wstać? Jak szukać, żeby nie przestraszyć grzyba? Co wolno początkującemu grzybiarzowi, a na co pozwolić może sobie prawdziwy grzybiarski świr? Jak grzyby wpływają na świadomość i czy to dobry pomysł, żeby ich próbować? I w końcu, z kim lepiej nie iść na grzybobranie i jak w lesie nie przynieść sobie wstydu. Poznaj grzybiarski savoir vivre.

d113obt

Zofia Leszczyńska-Niziołek, autorka książki „Polowanie na grzyby”,wie wszystko o grzybobraniu i ma to nawet udokumentowane na papierze. To spotkanie nie tylko dla grzybiarzy, ale także dla tych, którzy zawsze chcieli iść na grzyby i tych, którzy nigdy jeszcze o tym nie pomyśleli. Podczas spotkania licencjonowana grzybiarka odpowie na wszystkie pytania dotyczące grzybnych łowów.

16:00 Chcę zostać weganinem, ale kocham ser. Jak to teraz zrobić

Myślisz o przejściu na weganizm, ale nie wyobrażasz sobie życia bez sera? Boisz się, że kiedy zmienisz dietę na roślinną nigdy więcej nie zjesz już mlecznej czekolady? Nie chce Ci się czytać w sklepach etykiet, wegańskie zamienniki jawią Ci się jako drogie i niesmaczne i wydaje Ci się, że owoce nie mogą być zdrowe skoro pokrywa je gruba warstwa pestycydów?

O tym, że weganizm nie polega na umartwianiu, nie prowadzi do niedoborów i śmierci głodowej opowie Karolina Gawrońska - autorka książki „Wegańskie słodycze”, ekspertka w pysznych, roślinnych wypiekach, entuzjastka zdrowego trybu życia i prowadząca popularnego bloga "Savory or sweet?”. Dowiedz się jak krok po kroku zmienić dietę, zostać super-zdrowym, wiecznie szczupłym i przy okazji, uratować świat.

d113obt

Bo liczy się każda, choćby najmniejsza zmiana!

17:00 Po ilu dniach umiera Tamagotchi. Quiz wiedzy o latach 90-tych

Jak często w kioskach ukazywało się Bravo? Jaką pojemność miała dyskietka? Ile było czarodziejek w „Czarodziejce z księżyca”? Po ilu dniach umierało śmiercią tragiczną Tamagotchi? Ile ton miała lista przebojów i co można było znaleźć w czipsach Cheetos? Zapraszamy na quiz wiedzy o latach 90-tych, który poprowadzą Maciej Marcisz, autor książki „Taśmy rodzinne” oraz Monika Borys, której książka „Polski bajer. Disco polo i lata 90-te“ ukaże się już we wrześniu.

SOBOTA, 24 września

15:00 Wybrałem dla sb mieszczaństwo. Spotkanie z Bolesławem Chromrym

Bolesław Chromry to autor wielu śmiesznych obrazków, ulubieniec celebrytów, autor powieści graficznych, wystawy „W 2019 roku wyprowadzę się do Warszawy” i cytatu „Jeśli ktoś urodził się w Krakowie i wciąż chce tam mieszkać, to musi być pijany”.

d113obt

Autor spróbuje wpasować się do jednej z tych kategorii, opowie o tym, że nie wstydzi się wybranego dla siebie stylu życia, pomoże innym zaakceptować w sobie mieszczaństwo i wyjaśni, że chęć wyprowadzki do Warszawy jest zupełnie ok. Opowie także o czym będzie jego pierwsza powieść „Pozwólcie pieskom przyjść do mnie”, która ukaże się już we wrześniu.

16:00 Życie po serwisach streamingowych. O hienach serialowych

Ile filmów obejrzałeś w zeszłym miesiącu? A ile odcinków ulubionego serialu udało Ci się zobaczyć? Kiedy rozmawiamy o tym jak Facebook zmienił nasze życie, zdajemy się nie zauważać, że podobną rewolucję kulturalną i społeczną zafundował nam Netflix. Od "Mody na Sukces”, przez "Miasteczko Twin Peaks” po „Grę o tron”. Jak to się stało, że seriale stały się lepsze od filmów, w czym telewizja wygrywa z wielkim ekranem i kiedy przestaliśmy się wstydzić tego, że ją oglądamy?

O nieodwracalnych zmianach, do których doprowadziły serwisy streamingowe, opowie Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, założycielka cenionego bloga "Zwierz popkulturalny”, autorka książki "Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” i niekwestionowana hiena serialowa.

d113obt

17:00 Jak dorosnę zostanę Wonder Woman. O bohaterkach popkultury

Obok Supermana i Batmana Wonder Woman była pierwszą superbohaterką, której poświęcono własny komiks. Ikoniczną postać stworzył mężczyzna żyjący w poliamorycznej relacji z dwiema feministkami. Przed nim superbohaterów malowali mężczyźni, głównie dla innych mężczyzn. Seksowna heroina wraz ze sobą przyniosła obietnicę feminizmu.

Czy bohaterki Seksu w wielkim mieście można nazwać niezależnymi kobietami? Czy stroje Lary Croft, wojowniczej księżniczki Xeny czy bohaterek ekranizacji komiksów Marvela są opresyjne? Czy Elle Woods z Legalnej blondynki można nazwać feministką?

I czy to możliwe, że feministyczny sen komiksowej wojowniczki się spełnił? Marta Frej i Anna Kowalczyk, autorki książki "Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich” i feministki porozmawiają z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk o kobietach w popkulturze.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na terenie Fest Festivalu.
Do zobaczenia!

d113obt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj