Trwa ładowanie...
d3jmup0

Felix, Net i Nika coraz bliżej ekranizacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Felix, Net i Nika coraz bliżej ekranizacji
(Inne)
d3jmup0

Projekt filmu opartego na książce Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Scenariusz współtworzą autor powieści oraz Wiktor Skrzynecki, który będzie również reżyserem filmu. Produkcją zajmuje się Studio Filmowe Anima-Pol.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa to powieść nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY tytułem „Książki Roku 2005”. Trzymająca w napięciu i niezwykle zabawna opowieść o trójce warszawskich gimnazjalistów, którzy rozpracowują tajemnicze urządzenie, odkryte przez naukowców w niemieckiej bazie z okresu II wojny światowej. Urządzenie okazuje się być teleporterem, który przeniesie ich w czasie i przestrzeni. Będą rozbrajać bombę we współczesnym Londynie, obserwować walki o Gdańsk podczas II Wojny Światowej i ze zdumieniem odkrywać kolejne absurdy rzeczywistości PRL-u. Na koniec przeniosą się do roku 2110, do zniszczonej ekologicznie Ziemi. W wydostaniu się z kolejnych opresji pomagają im wynalazki Felixa, „szósty zmysł” Niki i Manfred – program sztucznej inteligencji, stworzony przez Neta.

Książka Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa objęta jest medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

d3jmup0

Podziel się opinią

Share

d3jmup0

d3jmup0