ycipk-2bvitf

Felix, Net i Nika coraz bliżej ekranizacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Felix, Net i Nika coraz bliżej ekranizacji
(Inne)
ycipk-2bvitf

Projekt filmu opartego na książce Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Scenariusz współtworzą autor powieści oraz Wiktor Skrzynecki, który będzie również reżyserem filmu. Produkcją zajmuje się Studio Filmowe Anima-Pol.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa to powieść nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY tytułem „Książki Roku 2005”. Trzymająca w napięciu i niezwykle zabawna opowieść o trójce warszawskich gimnazjalistów, którzy rozpracowują tajemnicze urządzenie, odkryte przez naukowców w niemieckiej bazie z okresu II wojny światowej. Urządzenie okazuje się być teleporterem, który przeniesie ich w czasie i przestrzeni. Będą rozbrajać bombę we współczesnym Londynie, obserwować walki o Gdańsk podczas II Wojny Światowej i ze zdumieniem odkrywać kolejne absurdy rzeczywistości PRL-u. Na koniec przeniosą się do roku 2110, do zniszczonej ekologicznie Ziemi. W wydostaniu się z kolejnych opresji pomagają im wynalazki Felixa, „szósty zmysł” Niki i Manfred – program sztucznej inteligencji, stworzony przez Neta.

ycipk-2bvitf

Książka Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa objęta jest medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bvitf

ycipk-2bvitf
ycipk-2bvitf