Trwa ładowanie...

Facebook ich ocenzurował. Algorytm uznał nazwę miejscowości za wulgarną

Facebook ocenzurował francuską miejscowość, uznając jej nazwę za obraźliwą. Jej burmistrz - Benoît Kieffer - skrytykował działanie algorytmu.

Share
Facebook uznał, że ta malownicza francuska miejscowość naruszyła standardy
Facebook uznał, że ta malownicza francuska miejscowość naruszyła standardy
d3h04ak

Facebook był krytykowany za tymczasowe usunięcie oficjalnej strony małego francuskiego miasteczka Bitche. Jego algorytm pomylił nazwę własną miasta w północno-wschodniej Francji z angielską zniewagą.

Burmistrz poszkodowanej przez portal miejscowości zauważył, że algorytm nie zastąpi "ludzkiego spojrzenia": "To, co stało się z miastem Bitche, pokazuje niedostatek i ograniczenia narzędzi moderacji" - stwierdził Benoît Kieffer.

Zobacz: Sprawdzamy jakie są ulubione przekleństwa Polaków

Gmina twierdzi, że od 19 marca wielokrotnie wzywała Facebook do przywrócenia strony. Jednak tak długo nie dostawała żadnej odpowiedzi, że zdecydowała o utworzeniu nowego konta, wykorzystującego kod pocztowy w miejsce prawidłowej nazwy, która zdaniem algorytmu "naruszała warunki obowiązujące" na portalu.

d3h04ak

Na szczęcie Facebook się zreflektował. Burmistrz 5 tys. miejscowości poinformował, że we wtorek 13 kwietnia stara strona została odblokowana. Teraz zaprasza Marka Zuckerberga, aby osobiście odwiedził urokliwe francuskie miasteczko i trochę złośliwie przypomina, że w 1945 roku amerykańscy wyzwoliciele miasteczka z dumą i ironią sami siebie nazwali "Synami Bitche".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3h04ak

Podziel się opinią

Share
d3h04ak
d3h04ak