Trwa ładowanie...
wyprawa
23-04-2010 13:34

Ewan McGregor jak Che Guevara

Ewan McGregor jak Che GuevaraŹródło: Inne
d1ezo0q
d1ezo0q

Do księgarń trafiła właśnie książka Wielka wyprawa . To dokument będący zapisem niezwykłej motocyklowej podróży, jaką odbyli Ewan McGregor oraz Charley Boorman, aktor i miłośnik motocykli.

Ewan i Charley wyruszyli w podróż z Londynu do Nowego Jorku.

Podróżując po najpiękniejszych, choć chwilami najbardziej niebezpiecznych bezdrożach, objechali świat dookoła na dwóch terenowych motocyklach.

d1ezo0q

Przejechali przez Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Słowację, Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Mongolię, Syberię, Alaskę i Kanadę, aby po 115 pełnych dramatyzmu dniach dotrzeć do Nowego Jorku.

Z każdym kilometrem, który znikał pod kołami ich potężnych BMW, narastały problemy. Wyczerpanie i upadki były ostateczną próbą sił i wytrzymałości. Pokonywali zdradliwe drogi, trafiali na nieprzewidywalną pogodę, stawiali czoła zawirowaniom politycznym i lokalnym watażkom.

W Kazachstanie ścigali ich paparazzi, na Ukrainie gościli ich uzbrojeni po zęby tajemniczy mężczyźni, w Rosji nękały ich patrole milicji, a w Mongolii koczownicy zapraszali ich na kolację, na której serwowano bycze jądra.

d1ezo0q

Mimo wszystkich przeszkód udało im się przejechać ponad 32 000 kilometrów w cztery miesiące, a podróż na zawsze odmieniła ich życie. Robili zdjęcia i prowadzili dziennik przy obozowych ogniskach. Wielka wyprawa to rezultat tych zapisków - fascynująca, szczera, niezwykle cenna powieść zapewniająca doskonałą rozrywkę.

Książka podróżnicza o dwóch przyjaciołach, którzy razem objechali świat, wbrew wszelkim przeciwnościom realizując swoje marzenia.

d1ezo0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ezo0q