Trwa ładowanie...
ebook
08-10-2010 12:32

Empik zaczyna sprzedaż e-booków

Empik zaczyna sprzedaż e-bookówŹródło: Thinkstock
dfsin7b
dfsin7b

Empik wprowadza do sprzedaży ebooki i zapowiada premierę własnego czytnika książek elektronicznych pod nazwą OYO.

9 października sklep internetowy empik.com rozpocznie sprzedaż ebooków. Oferta będzie obejmować na inaugurację 5600 tytułów w formacie „otwartym” (do odtworzenia na większości e-readerów dostępnych na polskim rynku). Do końca roku liczba ebooków na empik.com wzrośnie do 6500 tytułów.

Empik zapowiada również premierę własnego czytnika książek elektronicznych pod nazwą OYO. Jest on wprowadzany na rynek jednocześnie w kilku krajach europejskich jako wynik współpracy czterech wiodących sieci prowadzących wielokanałową sprzedaż książek: niemieckiej Thalii, Chapitre.com z Francji, Selexyz z Holandii oraz właśnie polskiego Empiku. OYO pojawi się w przedsprzedaży na empik.com pod koniec października, natomiast w II połowie listopada będzie miał swoją premierę w wybranych salonach w Polsce.

Od 9 października na empik.com w formie ebooków będzie dostępna nie tylko klasyka literatury, publikacje akademickie i fachowe, poradniki, ale również nowości oraz bestsellery wydawnicze - w sumie 5600 tytułów (między innymi wydawców tj. Znak, Świat Książki, Czarna Owca, WAB, Zysk i S-ka, Nasza Księgarnia, LektorKlett, Langenscheidt, Runa, C.H. Beck). Bestsellery, tytuły premierowe oraz ebooki specjalistyczne będą dostępne w cenie ok.25 zł a klasyki literatury - 4,99 zł.

Książki cyfrowe będą oferowane w dwóch formatach „otwartych”, dzięki czemu odbiorca będzie mógł odczytać zakupioną książkę elektroniczną na większości nowoczesnych czytników dostępnych na rynku oraz innych urządzeniach elektronicznych (zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych): ePUB (uznany na całym świecie standard ebooków, oferujący największy komfort czytania na dowolnym e-czytniku. Tekst można elastycznie dostosować do wielkości ekranu, można również swobodnie powiększać i pomniejszać czcionkę. Format ePUB ułatwia również wyszukiwanie haseł w obrębie tekstu) oraz ebook PDF (książka w formacie PDF, którą można czytać na dowolnym urządzeniu elektronicznym, wyposażonym w czytnik PDF (np.Adobe Reader). Jest to format „sztywny” z predefiniowanym wyglądem, który nadaje wydawca).

dfsin7b

Oba formaty są chronione przed nielegalnym kopiowaniem.Mogą być dodatkowo zabezpieczone Adobe DRM (Digital Rights Management). Takie ebooki można odczytywać po pobraniu na dowolne urządzenie, jednak musi ono obsługiwać ten system ochrony praw autorskich (np. darmowa aplikacja Adobe Digital Editions).

Książki cyfrowe będą dostępne pod adresem www.empik.com/ebooki.

Kolejnym krokiem Empiku na rynku ebooków w Polsce i elementem realizacji strategii udostępniania polskim czytelnikom książek w każdej formie, będzie włączenie do oferty własnego czytnika na wyłączność. Empik udostępni OYO w przedsprzedaży w sklepie internetowym empik.com pod koniec października, a na połowę listopada planowana jest jego premiera w wybranych salonach Empik w Polsce.

Czytnik OYO umożliwia pobieranie najpopularniejszych formatów ebooków (PDF, ePub, HTML, TXT) za pomocą bezprzewodowego połączenia WLAN (lub poprzez złącze MicroUSB). 2 GB pamięci jest w stanie pomieścić ok. 1500 ebooków a na jednym ładowaniu baterii można przejrzeć do 8 tys. stron.

dfsin7b

OYO jest mały, lekki - ma kieszonkowy rozmiar (154 x 124 x 11 mm) i tylko 240 gramów wagi. Jest przyjazny i wygodny w obsłudze dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. Wysokiej jakości bezodblaskowy czarno-biały ekran wyświetla 16 odcieni szarości, dzięki czemu podobieństwo do zadrukowanego papieru jest bardzo duże. W ten sposób OYO daje użytkownikowi możliwość wygodnego czytania przez długi czas bez nadwyrężania wzroku – odbicia nie powstają nawet w świetle słonecznym. Wyświetlanie tekstu w wysokiej rozdzielczości, duży kontrast oraz ekran zapobiegający migotaniu umożliwiają łatwe czytanie z OYO także na wolnym powietrzu, w płaszczyźnie pionowej lub poziomej – ekran automatycznie dostosowuje się do aktualnych warunków. Wyświetlacz (15,2 cm / 6“, 800x600 pikseli) umożliwia zmianę wielkości czcionki.

Oprogramowanie czytnika OYO umożliwia łatwe wyszukiwanie, kupowanie oraz czytanie książek, a także dokonywanie ich kategoryzacji. Istnieje poza tym opcja wyszukiwania pełnotekstowegw książce. Wirtualna klawiatura pozwala na robienie notatek oraz łatwe rozmieszczanie zakładek.

Na czytniku OYO jest fabrycznie zainstalowany dostęp do sklepu empik.com. Pozwala to na łatwe przeglądanie oferty książek elektronicznych, a także bezpośrednie pobieranie/zakup tytułów.

Na OYO można również słuchać muzyki oraz audiobooków w formacie MP3.Urządzenie wyświetla obrazy, grafiki i zdjęcia w formatach jpg, PNG oraz BMP.

dfsin7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfsin7b