Trwa ładowanie...
dwptz0a

Elton John wspomina księżną Dianę. "Była niesamowicie niedyskretną plotkarą"

Elton John napisał autobiografię. Jeden z rozdziałów poświęcił jego przyjaźni z księżną Dianą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku 31 sierpnia 1997 r.
Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku 31 sierpnia 1997 r. (East News)
dwptz0a

Elton John w książce "Ja: Elton John", która w październiku ukaże się w brytyjskich księgarniach, wspomina swoje pierwsze spotkanie z księżną Dianą. Było to w 1981 r. na urodzinach księcia Andrzeja, gdzie muzyk miał umilać gościom wieczór swoim występem. Było to na kilka miesięcy przed ślubem Diany Spencer z księciem Karolem.

Diana zachwyciła go swoją naturalnością w kontaktach towarzyskich. Nie interesowały jej tytuły książęce i etykieta, każdego starała się traktować tak samo życzliwie. Gwiazdor uważa, że książę Harry to po niej odziedziczył.
Zobacz też: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

- Przez te wszystkie lata naszej znajomości była wspaniałym towarzyszem, najlepszym gościem na przyjęciach i niesamowicie niedyskretną plotkarą: można ją było spytać o wszystko, a ona zawsze odpowiadała - podsumował Elton John.

dwptz0a

Muzyk zdradził też kulisy nietypowego zdarzenia. Przy okazji premiery "Króla Lwa" Elton John zorganizował u siebie przyjęcie z twórcami filmu. Bardzo im zależało na poznaniu księżnej Diany. Gdy się zjawiła, przyciągnęła uwagę Richarda Gere’a. Z wzajemnością. Księżna Diana była już wtedy w separacji z księciem Karolem, a aktor był właśnie po rozstaniu z Cindy Crawford. Spędzili cały wieczór na rozmowie.

O dziwo nie spodobało się to obecnemu tam Sylvestrowi Stallone, który widocznie też miał zamiar bliżej poznać księżną. Filmowy Rocky był naprawdę wściekły na myśl, że Diana poddała się urokowi młodszego i przystojniejszego aktora. Ponoć między panami doszło nawet do starcia na pięści. Atmosfera była na tyle napięta, że gospodarz imprezy poprosił Stallone’a o jej opuszczenie.

Księżna Diana była uwielbiana przez Brytyjczyków. Na zdjęciu z synami: księciem Williamem i księciem Harrym. ONS.pl
Podziel się

Zdaniem Eltona Johna "efekt Diany" nie polegał tylko na tym, że uświadamiała zwykłym ludziom, jak ważna jest pomoc dla uboższych i chorych. Działała magnetyzująco również na gwiazdy Hollywood, które przy niej zachowywały się jak pełni uwielbienia nastolatkowie.

dwptz0a

Jego przyjaźń z Dianą osłabła, gdy księżna wycofała się z przedmowy do albumu Gianniego Versace. Idea portretów nagich mężczyzn była szczytna, gdyż cała zebrana ze sprzedaży kwota miała trafić do fundacji wspomagających chorych na AIDS. Lady Di początkowo była zainteresowana, ale uległa naciskom Pałacu Buckingham, aby nie angażować się w kontrowersyjny zdaniem rodziny królewskiej projekt.

Zreflektowała się po tragicznej śmierci projektanta. Zadzwoniła wtedy do Eltona Johna z przeprosinami. Pojawiła się też na pogrzebie Gianniego Versace. Już wtedy paparazzi nie opuszczali jej na krok.

Później obiecała objęcie patronatem fundacji na rzecz chorych na AIDS i proponowała muzykowi zaangażowanie się w jej charytatywny projekt dotyczący min przeciwpiechotnych. Mieli przedyskutować to na wspólnym lunchu w Londynie. Niestety nie doszło do ich kolejnego spotkania. O śmierci księżnej Diany Elton John dowiedział się z telewizji.

dwptz0a

Podziel się opinią

Share

dwptz0a

dwptz0a