Trwa ładowanie...

Ekranizacja Wojny polsko-ruskiej... dopiero w styczniu

Ekranizacja Wojny polsko-ruskiej... dopiero w styczniuŹródło: Inne
d3efvvu
d3efvvu

Film stanowiący ekranizację książki Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną będzie gotowy dopiero w styczniu - powiedział reżyser, Xawery Żuławski.

Zdjęcia - realizowane w Gdańsku i Warszawie - już się zakończyły. Obecnie prace nad filmem są na etapie montażu. Żuławski określa ten film jako komediowy melodramat.

d3efvvu

Xawery Żuławski podkreślił, że będzie to wierna ekranizacja powieści.
- To książka bezkompromisowa, szczera, poruszająca tematy tabu. Jednym z tych tematów jest nasza polskość. W tej książce jest bardzo dużo z nas wszystkich - powiedział.

Jak zapewnił, w filmie znajdzie się dużo atrakcji wizualnych i dialogowych.
- Mam nadzieję, że on przybliży Polakom prozę Doroty, że niektórzy przestaną postrzegać ją jako prozę groźną - dodał Żuławski.

Scenariusz filmu napisała sama Dorota Masłowska , która pojawi się w nim ponadto jako aktorka. W głównego bohatera, dresiarza Silnego, wcielił się Borys Szyc. W obsadzie filmu są też m.in. Michał Czernecki, Roma Gąsiorowska, Sonia Bohosiewicz i Ewa Kasprzyk.

Dorota Masłowska (ur. 1983 w Wejherowie) napisała Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną w wieku 19 lat. Książka ukazała się w 2002 r. nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża. Została nazwana pierwszą polską powieścią dresiarską, stała się bestsellerem, otrzymała nominację do nagrody literackiej Nike, została przetłumaczona na wiele języków, m.in. na francuski, włoski, niemiecki, angielski, hiszpański, czeski i węgierski.

Xawery Żuławski (ur. 1971 w Warszawie), syn reżysera Andrzeja Żuławskiego i aktorki Małgorzaty Braunek, ukończył reżyserię w łódzkiej Filmówce. W reżyserskim dorobku ma już film „Chaos”, uhonorowany w ubiegłym roku główną nagrodą Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film - Wielkim Jantarem za najlepszy polski debiut fabularny.

d3efvvu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efvvu