Trwa ładowanie...

Ekipa budowlana odkryła... zamurowany regał z dziełami Lenina

Zamurowany regał z dziełami Lenina odkryli w jednej z placówek kultury w Radomiu pracownicy ekipy budowlanej, którzy przygotowują pomieszczenia dla Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji.

Share
Ekipa budowlana odkryła... zamurowany regał z dziełami LeninaŹródło: Inne
d8na9q2

*Zamurowany regał z dziełami Lenina odkryli w jednej z placówek kultury w Radomiu pracownicy ekipy budowlanej, którzy przygotowują pomieszczenia dla Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji. * W biblioteczce znaleziono także m.in. książkę pt. Lenin bliski Polakom oraz obszerną publikację o sekretarzu generalnym Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego - Leonidzie Breżniewie.

Odkrycia dokonano w dawnych pomieszczeniach Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki. Obecnie mieści się tutaj jedna z radomskich placówek kultury - Galerii "Łaźnia", a już wkrótce pomieszczenia zajmie Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji - American Corner.

"Kiedy i w jakich okolicznościach zamurowano regał, tego nikt nie pamięta. Na pewno musiało to być jednak nie wcześniej niż w 1992 roku, bo razem z książkami znaleziono gazety z tego okresu" - mówi rzecznik radomskiego magistratu, Katarzyna Piechota - Kaim.

d8na9q2

"Być może ktoś, kto zdecydował o zamurowaniu regału wraz z książkami, uznał je za bezwartościowe. A może chciał, by za grubym murem przetrwały dla potomnych?" - żartują obecni pracownicy radomskiej galerii.

Z całą pewnością jednak - jak mówi rzeczniczka - książek nie otrzyma w spadku nowy użytkownik pomieszczeń - Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji.Trafią one prawdopodobnie do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

d8na9q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8na9q2