Trwa ładowanie...
d3bj507
EDUKACJA-OPOLE
28 kwietnia 2010, 14:57

EDUKACJA XXI dobiegła końca

W niedzielę, 26 sierpnia, zakończyły się 11. Targi Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI. Wzięło w nich udział blisko 100 wystawców, którzy zaprezentowali najnowszą ofertę podręczników szkolnych i pomocy edukacyjnych.

d3bj507
d3bj507

Odbyło się ponad 20 imprez towarzyszących - spotkań autorskich, konsultacji metodycznych, promocji nowych podręczników. Według szacunków organizatorów Targi tradycyjnie cieszyły się wysoką frekwencją. Odwiedziło je około 15 000 osób. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania było bardzo dobre rozreklamowanie imprezy.
Na Targach nie zabrakło publikacji służących samokształceniu, kursów języków obcych, wydawnictw kartograficznych, kaset audio i wideo oraz programów multimedialnych, które w polskich szkołach z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Odbyło się ponad 20 imprez towarzyszących - promocji nowych podręczników z udziałem ich autorów oraz spotkań z metodykami i przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ważnym akcentem EDUKACJI XXI stała się wystawa malarstwa dzieci i młodzieży pt. "Podziemna Kraina Czarów". Zgromadziła ona 30 obrazków powstałych w Kopalni Soli Bochnia na obozie-plenerze dla uzdolnionych plastycznie dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.
Już dziś organizatorzy zapraszają na 12. Targi Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI, które odbędą się w dniach 14-17 marca 2002 roku w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Największym przedsięwzięciem wśród imprez towarzyszących Targom będą Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych "Co dalej, gimnazjalisto?", których celem będzie pomoc absolwentom gimnazjów w wyborze szkoły odpowiadającej ich umiejętnościom i ambicjom.

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj