Trwa ładowanie...

Eduardo Mendoza Polsce

Eduardo Mendoza PolsceŹródło: Inne
d3wprir
d3wprir

Hiszpański pisarz Eduardo Mendoza, znany w Polsce jako autor Przygody fryzjera damskiego, przyjedzie w środę do Polski. Pisarz odwiedzi Warszawę i Kraków, będzie gościem festiwalu literackiego Instytutu Książki POPLIT.

Eduardo Mendoza, urodzony w 1943 roku, uchodzi w swojej ojczyźnie - Hiszpania - za mistrza fabularnej intrygi. W Hiszpanii Przygoda fryzjera damskiego była bestsellerem. Jest to jednak autor znany z dużo większej liczby tytułów, w tym powieści Prawda o sprawie Savolty oraz uważanej za najlepszą kreację tego autora - Miasto cudów. Polski przekład tej powieści jest gotowy, czeka na decyzję wydawcy.

Mendoza był przez długi czas tłumaczem ONZ, mieszkał w Nowym Jorku. Wyjechał z Hiszpanii w 1973 roku podając jako powód emigracji zamknięcie pewnego baru na ulicy Tusset. „Od tego czasu Barcelona stała się bardzo nudna” - opowiadał w wywiadach. Wrócił do Barcelony w 1982 roku. Potem jeszcze podróżował po Europie, a w latach 1995-2001 wykładał na barcelońskim uniwersytecie Pompeu Fabra.

Eduardo Mendoza będzie gościem festiwalu literackiego Instytutu Książki POPLIT, który rozpoczyna się dziś w Krakowie. POPLIT to drugi z tegorocznych festiwali literackich IK, organizowanych pod wspólnym hasłem 4 Pory Książki. Cykl rozpoczęła w lutym Pora Poezji. Na październik planowana jest Pora Prozy, a pod koniec listopada odbędzie się drugi festiwal literatury kryminalnej i sensacyjnej. Z warszawskimi czytelnikami Mendoza spotka się 3 czerwca w Instytucie Cervantesa.

d3wprir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wprir