Trwa ładowanie...
ebook

E-booki ratunkiem dla bibliotek

Share
E-booki ratunkiem dla bibliotek
Źródło: Inne
d4dvti4

W marcu w Nowym Jorku odbyła się konferencja na temat e-booki w Bibliotekach, w której obok wydawców wzięli udział głównie przedstawiciele bibliotek publicznych w USA. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że biblioteki publiczne mają fundamentalne znaczenie dla przyszłego rozwoju i sukcesu e-booków.

Prezes Open e-Book Forum Steve Potash stwierdził, że rynek e-booków skazany jest na sukces. Początkowo rynek ten popełnił błąd szukając miejsca wśród wydawców i księgarzy. Z perspektywy czasu widać, że należy się skoncentrować właśnie na bibliotekach publicznych.

Oczywiście największym problemem jest niski budżet na zakupy. Bibliotekarze jednak uważają, że robiąc prosty rachunek można wykazać ile oszczędności przyniesie wprowadzenie e-booków do bibliotek np. oszczędności w zatrudnieniu, w powierzchni lokalowej, jaka jest niezbędna przy książkach tradycyjnych, a co za tym idzie - biblioteki mogłyby oferować większy wybór tytułów.

Wraz z rozwojem przemysłu e-booków rynek ten zaczyna się systematyzować. Jeszcze kilka lat temu nie było praw autorskich na materiały zawarte w e-bookach. Według Potasha obecnie milion e-booków posiada takie prawa. Sprzedaż e-booków wzrosła w 2003 roku o 27%.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4dvti4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dvti4
d4dvti4