Trwa ładowanie...

Dziś wyniki Gadu-Dyktanda

Dziś wyniki Gadu-DyktandaŹródło: Jupiter
d28vbtj
d28vbtj

Frazą „Oto trzej starzy przyjaciele” rozpoczęła się w środę II edycja Gadu-Dyktanda, które przygotował i przeczytał internautom prof. Jerzy Bralczyk .

W ogólnopolskim dyktandzie w internecie - Gadu-Dyktandzie - wzięło udział kilkanaście tysięcy internautów.

Według prof. Bralczyka , dobre dyktando to takie, w którym on sam zrobiłby nawet dziesięć błędów. W odczytanym w środę za pośrednictwem Gadu-Radia tekście można było ich zrobić znacznie więcej. Wszyscy głowili się nad pisownią słów „zażywny”, „w trójnasób” czy „Huculszczyzna”.

Tekst dyktanda pozostał ściśle tajny do godz. 18, kiedy to wraz z wybiciem gongu uczestnicy przystąpili do pisania. Dyktando trwało 11 minut, przez ten czas jego uczestnicy zapamiętale stukali w klawiaturę i szukali w głowie zasad poprawnej pisowni.

d28vbtj

Tegoroczna edycja jest kontynuacją Gadu-Dyktanda z ubiegłego roku, w którym rywalizowało między sobą aż 15 tys. zawodników. Nie ma jeszcze danych o tegorocznej frekwencji.

- Dyktando spotkało się rok temu z tak dużym zainteresowaniem, że zaraz po pierwszej edycji zapowiedzieliśmy jego kontynuację. Zgodnie z obietnicą, w środę internauci mogli po raz kolejny zmierzyć się z arcytrudnym tekstem profesora Bralczyka - powiedział Jarosław Rybus z Gadu-Gadu S.A.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody: laptopa, aparat cyfrowy i odtwarzacz MP3 oraz pomoce naukowe.

Wyniki ogłoszone zostaną w czwartek 25 września.

d28vbtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28vbtj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj