Trwa ładowanie...
kalendarz
23-04-2010 13:35

Dziś ukaże się kalendarz ze zdjęciami Benedykta XVI

Dziś ukaże się kalendarz ze zdjęciami Benedykta XVIŹródło: Inne
d3jgi2h
d3jgi2h

Kalendarz ze zdjęciami Benedykta XVI będzie można od dziś kupić we Włoszech w cenie 5 euro wraz z najnowszym numerem katolickiego tygodnika „Famiglia Cristiana”.

Po raz pierwszy, jak się podkreśla, zdarza się, żeby papież pozował do kalendarza, na czym polega wyjątkowość tej publikacji.

d3jgi2h

Autorem zdjęć, wykonanych w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo specjalnie dla tej publikacji, jest fotografik tego pisma Giancarlo Giuliani. Dochód ze sprzedaży papieskiego kalendarza zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci z Ruandy.

Na stronie styczniowej kalendarza pod tytułem Razem. Rok z papieżem widnieje fotografia Benedykta XVI , schodzącego po schodach w parku letniej rezydencji. Na lutowym zdjęciu przedstawiony jest papież, pracujący w gabinecie nad dokumentami, a na kwietniowym – pogrążony w modlitwie w prywatnej kaplicy.

Na pozostałych zdjęciach widać Benedykta XVI podziwiającego malownicze jezioro Albano koło Castel Gandolfo, rozmawiającego przez telefon i grającego na fortepianie.

Zdjęć jest czternaście: na okładce, na otwierającej całość stronie z grudniem tego roku oraz na 12 kartach z miesiącami przyszłego roku.

Giuliani zrobił zdjęcia w sierpniu, gdy papież wypoczywał w Castel Gandolfo. Ta niezwykła sesja fotograficzna, dokumentująca jego codzienne życie, trwała cały dzień. Tylko jedno zdjęcie, papieża przy fortepianie, zostało wykonane podczas tegorocznych wakacji w Les Combes w Dolinie Aosty.

Pod każdym zdjęciem zamieszczono cytat z encykliki Benedykta XVI Deus caritas est (Bóg jest miłością).

d3jgi2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jgi2h